Тільки підняти пенсії обіцяють восьмеро із 39 претендентів.
Читайте також: Які шляхи повернення окупованих територій пропонують кандидати в президенти
Що обіцяють кандидати у президенти
В Україні 12 мільйонів пенсіонерів – а це серйозна група виборців, за яку варто боротися.
Олег Ляшко обіцяє дояркам та свинаркам пенсії більші, ніж у прокурорів. Але ми не знайшли приклад у світі, де б кваліфікований правник мав виплати менше, ніж у фермера.
Руслан Кошулинський зрівняє мінімальну і максимальну пенсії. Юрій Бойко скоротить стаж для виходу на пенсію. Олександр Вілкул встановить розмір пенсій на рівні 40% від середньої зарплати. Анатолій Гриценко обіцяє підвищити пенсії у 2,5 рази.
Яким саме чином будуть підвищувати доходи населення, жоден з кандидатів, не пояснює. Але, за законами економіки, політично піднявши зарплати – влада спровокує зростання безробіття та цін.
Обіцянки політиків особливо не змінюються. Але методи, якими вони пропонують це зробити, не надто коректні. А реформи – довго і не популярно. Тому краще просто сказати: ми піднімемо пенсії,
– розповів заступник редактора VoxCheck Максим Скубенко.
Володимир Зеленський зазначає, що громадянам потрібна гідна пенсія. Що в його розумінні гідна – лишилося загадкою. Проте, за словами директора управління локальними активами групи ICU Григорія Овчаренка, існує тільки посилання, що потрібен перехід від існуючої солідарної системи до накопичувальної системи.
Читайте також: Де і як відпочивають кандидати у президенти
Це може означати, що Зеленський має намір продовжити пенсійну реформу. Уряд Володимира Гройсмана впроваджує другий рівень пенсійної системи. Громадяни будуть відкладати кошти на власний пенсійний рахунок, паралельно отримуючи соціальну допомогу.
А зі слів Петра Порошенка випливає, що, у випадку перемоги, пенсійну реформу, розпочату у 2017 році, уряд завершить.
Натомість Юлія Тимошенко вирішила реформу зупинити. Спершу поверне старі правила виходу на пенсію. Потім підніме мінімальні пенсії до 4 тисяч гривень. А тоді ліквідує Пенсійний фонд.
Ні Зеленський, ні Тимошенко, ні навіть Порошенко не дають відповідь на головне питання: де взяти гроші на більші пенсії. А про боротьбу із тіньовим сектором економіки задля підвищення соціальних стандартів, ніхто із кандидатів не згадує.