Коли і наскільки зростуть штрафи за такі правопорушення в Україні, – в матеріалі 24 каналу.

Закордонний досвід

Закордоном за кермування в нетверезому стані давно запроваджено високі штрафи. Приміром, у Франції водіям, у крові яких виявлено алкоголю понад 0,5 проміле, загрожує штраф від 135 євро. Для тих, хто за кермом не довше трьох років, така гранична межа закріплена на рівні 0,2 проміле. Якщо у крові водія виявлять 0,8 проміле алкоголю, водієві доведеться викласти 4 500 євро або йти у в'язницю на термін до двох років. У випадку виявлення у крові ще й наркотиків, штраф сягатиме 9 тисяч євро або ув'язнення до трьох років.

Важливо! Штрафи за неправильне паркування суттєво зростуть: що чекає водіїв

Цікаво, що у Великобританії офіційно дозволено сідати за кермо "під шофе": рівень алкоголю в крові не повинен перевищувати показник у 0,8 проміле. Це найвищий показник у ЄС. Щоправда, у Шотландії цю граничну межу знизили до 0,5 проміле. Розмір покарання за такі правопорушення відчутний – 6,5 тисяч євро.

Як у Києві борються з недобросовісними водіями, дивіться тут:

Лідерами за розмірами штрафів для автомобілістів-порушників справедливо вважають скандинавські країни. У Швеції достатньо низька гранична межа допустимого алкоголю в крові – 0,2 проміле. В цій країні чітко не прописані розміри штрафів за водіння авто в нетверезому стані. Сума фінансового покарання залежить від доходів правопорушника. Мінімальний штраф – сума заробітку водія за 40 днів. Також, за такі правопорушення, закон передбачає можливість позбавлення волі терміном до шести місяців. Якщо в крові автомобіліста виявлять понад 1,0 проміле, тоді його можуть ув'язнити до двох років. Аналогічне покарання передбачено й для порушників, які будучи п'яним керують, приміром, човном.

Читайте також: Штрафи для пішоходів в Україні: скільки людей поплатилися за порушення правил

У Польщі граничною межею рівня алкоголю в крові вважається 0,2 проміле. Штраф за її перевищення від 145 євро. У поляків навіть за низький рівень алкоголю в крові можуть позбавити водійських прав від 6 місяців до трьох років або й відправити у вязницю на термін до одного місяця. Заґратувати на два роки або позбавити прав на строк до 10 років у цій країні можуть у випадку, якщо рівень алкоголю в крові перевищує 0,5 проміле.

Українські штрафи зростають

В Україні, на відміну від інших країн, штрафи за кермування в нетверезому стані – відносно невеликі. Водіям, які випили алкогольних напоїв загрожує покарання у вигляді штрафу в 10,2 тисяч гривень і позбавлення прав на 1 рік. Якщо водій повторно, у період 5 років, вчинив аналогічне правопорушення на нього чекає штраф у 40,2 тисяч гривень і позбавлення прав на 10 років.

З 1 січня в Україні мав набути чинності закон, згідно з яким впроваджувалась кримінальна відповідальність за водіння в нетверезому стані. Проте настільки суворе покарання для вітчизняних нетверезих кермувальників почне діяти з 1 липня 2020 року.

штрафи, правила ПДД, нові штрафи за водіння в нетверезому стані
Штрафи для любителів випити і сідати за кермо – зростуть / Фото 24 канал

Кримінальна відповідальність загрожуватиме водіям в таких випадках:

  • керування транспортом в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • передача керування транспортом людині, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
  • відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп'яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
  • вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником). Або, якщо це робиться після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного огляду.

За всі ці дії поки що передбачено штраф від 1 до 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 32 тисяч гривень) і позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років.

Цікаво:Водійські права по-новому: як хочуть змінити порядок отримання посвідчень

У разі повторного вчинення правопорушення штраф складе до 51 тисячі гривень з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.