Розслідування показало, що вибухи на "Північному потоці-1" та "Північному потоці-2" спровоковані "грубою" диверсією. Під час огляду місця злочину, проведеного на місці у Балтійському морі, було ретельно задокументовано значні пошкодження газопроводів внаслідок вибухів.

До теми Російський теракт на "Північних потоках": напередодні там побували "кораблі-привиди"

На місці вибухів знайшли чужорідні предмети

Зроблено кілька вилучень, зокрема чужорідних предметів. На низці вилучених та проаналізованих сторонніх предметів було виявлено залишки вибухових речовин.

Робота з аналізу вибухів все ще триває. Мета розслідування полягає в тому, щоб зробити остаточні висновки про інциденти з "Північними потоками".

Розслідування є широким і складним і врешті-решт покаже, чи можна когось запідозрити, а потім притягнути до відповідальності за диверсію.

Зверніть увагу Підрив "Північного потоку-1": оприлюднили перші фото та відео з дна моря

Вибухи на "Північних потоках": що відомо

  • Про руйнування на газопроводах стало відомо у ніч з 25 на 26 вересня. Відомо про руйнування двох трубопроводів "Північного потоку-1" і тільки одного трубопроводу "Північного потоку-2". Вибухи сталися у водах Швеції та Данії, внаслідок чого відбувся витік газу.
  • "Північним поток-1" Росія транспортує газ до країн ЄС, а "Північний потік-2" не був введений в експлуатацію через вторгнення Росії в Україну. Відтак, вибухами на "Північному потоці-1" Росія, ймовірно, намагалася розблокувати роботу "Північного потоку-2".
  • 2 жовтня у Данії заявили, що газопроводи перестали витікати. Водночас шведська берегова охорона повідомила, що менший витік в "Північному потоці-2" збільшився.
  • На початку жовтня у Швеції назвали попередні причини витоків на "Північному потоці". Слідчі вже тоді заявляли про диверсію. Крім того, розслідування вибухів на газопроводах "Північних потоків" розпочала поліція Німеччини. Основна версія – саботаж.
  • Німецьким слідчим вдалося зробити фотографії руйнувань "Північного потоку" з підводного безпілотника Бундесверу. У трубі видно дірку завдовжки 8 метрів.

Зауважте – хто підірвав "Північні потоки": дивіться відео