Російське посольство у Стокгольмі відреагувало на рішення всіх членів НАТО підтримати вступ Швеції до альянсу. У своєму повідомленні Росія висловила своє обурення тим, що Швеція відмовилася від нейтралітету та попередила, що буде вживати "заходів політичного та військово-технічного характеру".
Дивіться також Ймовірність введення військ НАТО в Україну: чи може пропозиція Макрона втілитися в життя
Як відреагували на погрози у Стокгольмі
Прем'єр-міністр Швеції заявив, що це була очікувана реакція Росії, оскільки подібні заяви російського посольства вже робилися при вступі Фінляндії до НАТО.
Так само було, коли Фінляндія приєдналася до НАТО. Добре відомо, що Росії не подобається, що Швеція і Фінляндія стануть членами НАТО, але саме ми робимо наш вибір,
– зауважив Крістерссон.
Голова уряду Швеції також додав, що Росія вже здійснює напади на Швецію, зокрема через кібератаки. Однак, Крістерссон підкреслив, що влада напоготові й бачить, що росіяни роблять.
Напруженість у відносинах між НАТО та Росією
- Німецький уряд описав імовірний сценарій можливого конфлікту неназваного агресора з НАТО, ґрунтуючись на уроках повномасштабної війни Росії проти України. Вони відзначають той факт, що сучасні воєнні дії поєднують як класичні, так і неконвенційні операції. До останніх належать кібератаки, кампанії з дезінформації та диверсії.
- Зауважимо, що раніше в Німеччині вже звучали подібні заяви, тоді міністр оборони Борис Пісторіус закликав німецькі Збройні сили бути готовими. За оцінками німецьких експертів, збройне протистояння між НАТО та Росією можливе через 5 – 8 років. В наступні кілька років такий сценарій вважається малоймовірним.
- Також відомо, що в Альянсі розглядають можливий сценарій, згідно з яким напад може початися саме з країн Балтії, або Росія може спробувати напасти на НАТО через Швецію, організовуючи атаку на острів Готланд. Цей острів має стратегічне значення, оскільки звідти можна вести атаки на Балтику, скандинавські країни і Німеччину.