Політолог Володимир Фесенко зазначив 24 Каналу, що не варто очікувати таких рішень, які кардинально усе можуть змінити. Мовиться про протистояння на Близькому Сході та війну Росії проти України.

Дивіться також Початок важливого діалогу: чого очікувати від історичного візиту Сі до США

"Думаю, найбільш позитивним результатом буде продовження діалогу між США і Китаєм. Розв'язати ключові проблеми між двома країнами, які мають між собою серйозні і глибокі протиріччя, де в певних питаннях вони не зможуть досягти компромісу. Головне тримати протистояння контрольованим, не переходити червоні лінії", – відзначив політолог.

Продовження діалогу

Фінансово-економічні питання і військова співпраця – важливі теми, щоб не допустити ризиків у питаннях з Тайванем, вважає Фесенко. Відповідно ця зустріч може закласти певний фундамент для діалогу, що є позитивною тенденцією.

"У Китаю суперечливі інтереси і щодо сьогоднішньої зустрічі, і щодо взаємин зі США. Політично, геополітично Китай і Сі налаштовані на суперництво зі США. Щоб вони визнали Китай як рівного противника і що в ключових міжнародних питаннях треба домовлятися з Китаєм", – додав політолог.

Володимир Фесенко про візит Сі Цзіньпіна до США: дивитись відео

Утім, в економічних питаннях Китай зацікавлений не в суперництві, а навпаки – співпраці зі США. Сі важливо зберегти глобальну торгівлю. Бо якщо почнеться військово-політичне протистояння, це може вдарити по китайській економіці.

Тобто торговельні питання і питання Тайваню будуть на першому місці. А щодо України, думаю, Байден висловить позицію США про неприпустимість постачання зброї Росії. Що США каратимуть компанії, які допомагатимуть Росії обходити санкції. І в цілому проговорять, як уникнути ескалації і стримати Росію від ризиків використання ядерної зброї та надмірної сили,
– відзначив Фесенко.

Щодо останнього він наголосив, що Китаю не вигідно повністю відмовитися від підтримки Росії. Але в інших питаннях лідери двох країн можуть досягти компромісу.

Візит Сі Цзіньпіна до США: що відомо

  • Зустріч Сі Цзіньпіна та Джо Байдена готувалася заздалегідь. Раніше Білий дім заявляв про намір зменшити напругу між США та Китаєм.
  • 15 листопада Сі прибув до Сан-Франциско. Він зустрінеться із Джо Байденом, а потім відвідає щорічний саміт форуму Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).
  • Щодо тем обговорень, то, ймовірно, вони будуть про війну між ХАМАС та Ізраїлем, а також Росії проти України. Не винятком стануть економічні питання.