Насправді Китай ніколи не мав друзів. Таку думку 24 Каналу висловив член Республіканської партії Борис Пінкус, зауваживши, що ця країна має тільки інтереси, які хоче задовольнити.

Дивіться також Європу поглинають шпигунські війни: як російські та китайські диверсанти заполонили країни ЄС

Китай залежний від Заходу

Не варто забувати, що Китай – комуністична країна, яка готова на все, щоб відстояти свої інтереси. Це було характерно й для Радянського Союзу.

"Філософія Китаю заснована на давній китайській приказці: "Якщо два хижаки б'ються, навіть не думай їх розбороняти. Тож коли виникла напруга між Росією та США – Китай був зацікавлений у тому, щоб виснажились обидві сторони. Ще й так, щоб потім отримати щось від кожної з них", – розповів Борис Пінкус.

Справді, китайська економіка зараз на 40% залежить від США. Також там працює понад 10 тисяч компаній Сполучених Штатів. Все це підтверджує наскільки Сі Цзіньпін залежний від Заходу.

Які відносини між Китаєм і Росією

Сі Цзіньпін не збирається нападати на США чи на Європу, адже він добре усвідомлює наслідки таких дій. Наразі країна використовує агресивну, але м’яку політику.

Вояж Сі Цзіньпіна у Європу та зустріч з лідерами низки країн, деякі з яких є "друзями" Росії, свідчить про те, що з одного боку Китай показує Заходу, що веде незалежну політику, підтримує Сербію та Угорщину, але водночас це не заважає йому будувати економічні зв'язки, наприклад, з Німеччиною та Францією,
– підкреслив член Республіканської партії.

Варто згадати, що за час повномасштабної війни канцлер Німеччини та президент Франції також приїжджали до Пекіна з офіційними візитами. Вони укладали багатомільярдні контракти. І все це, навіть попри те, що Китай не засудив агресію Росії проти України.

Тепер Сі Цзіньпін, повернувшись з Європи та отримавши "очки", зустрінеться з Путіним та ще більше на нього натисне, зробить його більш поступливим. У чому саме? Я не виключаю, що він хотітиме не тільки енергоносіїв за низькими цінами, але й лісоматеріали та стратегічну сировину,
– зауважив Пінкус.

Не секрет, що Китай нарощуватиме своє військо, тому йому потрібна Росія як плацдарм з матеріалами, яких країна дуже потребує. До того ж Сі Цзіньпін обережний у своїх висловлюваннях, тому навіть після зустрічі з європейськими лідерами ніяк не прокоментував російську агресію.

Візит Сі Цзіньпін у Європу

  • Президент Китаю спершу прибув до Франції. Там він зустрівся з Еммануелем Макроном. Під час спільної конференції Сі Цзіньпін заявив, що війну нібито можна завершити лише шляхом переговорів. Він відмовився брати участь у мирній конференції України, якщо там не буде Росії.
  • Президент Франції повідомив, що Китай взяв зобов'язання утримуватися від продажу зброї Росії та контролювати експорт у Москву. Макрон привітав таке рішення і додав, що знав про "давні зв'язки між Китаєм і Росією". Також Сі Цзіньпін підтримав пропозицію Макрона про перемир'я на час проведення Олімпіади у Парижі.
  • Під час туру Європою лідер Китаю відвідав Угорщину. Там його з обіймами зустрічав прем'єр Віктор Орбан. Відносини з Будапештом Сі назвав хорошими та партнерськими, а Орбана – своїм "добрим другом". Відомо, що країни прагнуть розширити економічне співробітництво.