Уряд підпорядкує НАБУ: Ставлення Ситника до ініціативи нардепів

Про це Ситник розповів у коментарі "Радіо Свобода". За його словами, те, що окремі депутати пропонують підпорядкувати НАБУ уряду, тобто Кабінету міністрів – це цитування рішення Конституційного суду щодо неконституційності призначення Ситника.

До теми Офіс Президента назвав Ситника "виконуючим обов'язки": реакція самого директора НАБУ

Чому про це було написано в рішенні, коли давали оцінку конституційності указу президента? Мабуть той, хто писав це рішення, не виключаю, що це зовсім не суддя Конституційного суду, якраз має таке бажання: підпорядкувати нас під когось – під Кабінет Міністрів, чи під президента, чи під парламент,
– зауважив Ситник.

Водночас він наголосив, важливим є те, що потрібно зберегти ті гарантії незалежності, які були до цього. Мовиться передусім про гарантії, закладені в процедурі відбору директора, і гарантії щодо оцінки роботи директора – проведення аудиту.

"Чомусь усі нехтують можливістю дати законну оцінку роботі НАБУ, а саме – провести аудит. Він повинен проводитися кожен рік, але чомусь не проводиться. Замість цього, постійно вигадують якісь сценарії: то закон намагаються провести, то рішення Конституційного суду видається", – підкреслив директор НАБУ.

Він наголошує, що законний спосіб дати оцінку ефективності роботи НАБУ – це щорічний аудит. І в подальшому, якщо висновок буде негативним, вже можна ставити питання про звільнення.

Підпорядкування уряду – це добре чи погано

Загалом Ситник вважає, що підпорядкування НАБУ уряду – це точно неправильно, тому що власне ідея цього органу була в тому, щоб він був незалежним.

"Наприклад, СБУ в нас не підпорядковується жодному з органів влади: ні парламенту, ні Кабінету Міністрів. І в цьому ніхто не вбачає нічого страшного", – підкреслив директор НАБУ.

За його словами, потрібно, щоб ситуація вирівнялася саме в частині призначення директора: усунути колізії між Конституцією та законом про НАБУ. Бо, дійсно, в Конституції немає норм, які регламентують призначення та звільнення директора НАБУ. Натомість це робить президент за чинним законом про НАБУ.

"Оце потрібно вирішити, але зі збереженням гарантій незалежності як бюро, так і директора", – констатував Ситник.

Зверніть увагу Артем Ситник назвав чотири справи, через які на нього здійснюють тиск

КСУ визнав неконституційним призначення Ситника: основне

  • Конституційний суд 28 серпня оприлюднив рішення, яким визнав неконституційним указ про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України.
  • Національне антикорупційне бюро назвало рішення політично мотивованим.
  • У Суді стверджують, що тодішній президент Петро Порошенко перевищив повноваження при призначенні посадовця.
  • До слова, Артем Ситник є першим і поки що єдиним директором НАБУ. Адже орган створили у 2015 році. Це було однією з вимог МВФ та Європейської комісії для запровадження безвізу з Євросоюзом.