Про це 24 Каналу розповів командир батальйону "Сила Свободи" Нацгвардії України, підполковник Михайло Крижанівський. Він додав, що у самому Бахмуті тривають важкі бої, з перемінним успіхом то однієї, то іншої сторони.
Дивіться також Війна артилерії: як мільйон снарядів змінить ситуацію на фронті й коли настане переломний момент
Негода заважає усім
За його словами, українські захисники не збираються відступати й будуть боротись за кожен метр української землі. На ведення бойових дій суттєво впливає погода. Дощ та хмарність заважають проводити аеророзвідку, а затяжні зливи перетворюють окопи на болото.
"Грунт на Донеччині в’язкий, набирається на ноги. Коли йдуть постійні дощі, то люди вимушені мокнути на позиціях, в самих окопах вода набирається по коліно. Для противника це також проблема, але вони готуються до оборони, очікують на наші дії. По радіоперехопленню ми чуємо, що вони дуже бояться нашого контрнаступу", – заявив Крижанівський.
Михайло Крижанівський про ситуацію на Бахмутському напрямку: дивитись відео
Підполковник Нацгвардії додав, що противник проводить постійну аеророзвідку українських позицій і не перестає вести артилерійського і мінометного обстрілу. Також працюють ворожі снайпери.
У противники великі проблеми зі зв’язком – у них на одній позиції три різі підрозділи – регулярна армія, вагнерівці та ще один неідентифікований. Вони між собою погано комунікують, а ще у них проблеми з дисципліною,
– наголосив Крижанівський.
Ситуація у Бахмуті
- За даними Генерального штабу ЗСУ, на Бахмутському напрямку ворог продовжує вести наступ, намагаючись взяти під повний контроль міст.
- Упродовж минулої доби противник вів безуспішні наступальні дії в районі північніше населеного пункту Хромове та біля Богданівки й Предтечиного. Від ворожих обстрілів постраждали Васюківка, Оріхово-Василівка, Новомаркове, Григорівка, Богданівка, Бахмут, Іванівське, Новодмитрівка, Курдюмівка, Дружба, Північне та Залізне Донецької області.
- Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий наголосив, що усі здобутки ворога у місті та околицях стались лише завдяки так званим "м'ясним штурмам".