Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник, зауваживши, що з самого початку повномасштабної війни Україна не мала достатньої кількості боєприпасів. "Снарядний голод" так чи інакше завжди був.
Дивіться також Дебош у бліндажі: як п'яний російський військовий розстріляв своїх командирів, – документи
ЗСУ мають свої "козирі"
Як наголосив Черник, ніхто не очікував, що Росія поверне логіки бойових дій, як у Другій світовій війні. Окупанти одразу почали робити великі вогневі вали з артилерійських боєприпасів.
Попри це, Росія не має необмежених можливостей. Якщо влітку 2022 року вони могли вистрілювати від 45 – до 80 тисяч снарядів за добу, то зараз ці показники знизилися до 15 тисяч боєприпасів.
Україна ж, за різними даними, вистрілювала не більш ніж 10 тисяч снарядів на добу на піку. Зараз ці показники значно менші. Була інформація про 2 тисячі пострілів.
Але знову-таки. Ми виграємо якістю. У нас є рухомі РЛС для контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36. А німецька машина COBRA може швидко визначити розташування до 40 гармат ворога. Також варто згадати про високоточні снаряди M982 Excalibur. Нічого подібного у ворога немає,
– сказав Черник.
Звісно, наразі Україна має дефіцит боєприпасів. Але не можна стверджувати, що це "кінець – і немає чим стріляти". Йде тотальна економія. І головна причина – криза у США із виділення коштів на військову допомогу для України.
Військова допомога для України: коротко
- 8 січня у Сенаті США голосували за законопроєкт про спільну допомогу для України, Ізраїлю, Тайваню. Наразі це лише процедурне голосування.
- Відомо, що Сполучені Штати наразі мають ресурси, щоб продовжити навчати українських пілотів на F-16. Але, якщо з часом доведеться розширювати програму, то потрібні будуть додаткові кошти.
- Раніше в Міноборони Нідерландів повідомили, що передадуть Україну більше F-16, ніж планувалося. Вийде отримати додаткові 6 літаків.