Про це розповів архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря, повідомляє "Громадське".
Читайте також: Група єпископів УПЦ МП підтримала надання автокефалії Україні, – Порошенко
Речник УПЦ КП зазначив, що кількість приходів Московського Патріархату, які підтримають єдину Українську церкву, згодом збільшиться.
Потім, в перспективі кількох наступних років, я думаю, ще десь дві третини від тих, які залишаться, вони будуть переходити, а в довгостроковій перспективі ми вважаємо, що в Україні взагалі буде існувати як в Грузії грузинська церква, в Болгарії болгарська церква, в Румунії румунська церква,
– сказав Зоря.
Україна стала на крок ближче до отримання Томосу: дивіться відео
Він зазначив, що у цих країнах немає Московського патріархату, бо це є "аномалія з канонічної точки зору".
"З часом, коли російська церква визнає автокефалію української церкви, остаточно буде врегульоване це питання", – наголосив речник УПЦ КП.
Він також висловив припущення, що може залишиться один храм у Києві, який стане представництвом Московського патріарху при патріархові Київському.
11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.
На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.
Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.
Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.
Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року.
Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.