Відповідне рішення було ухвалене Синодом 11 жовтня.

Читайте також: Українська і російська церкви: хто кому матір і до чого тут Томос

Рішення Вселенського Патріарха та Синоду остаточно розвіяло імперські ілюзії і шовіністичні фантазії Москви, не підкріплені жодним церковно-правовим документом – про Україну як нібито канонічну територію російської церкви,
– наголосив Порошенко.

Він заявив, що рішення про надання Українській церкві автокефалії вже прийняте.

Україна стала на крок ближче до отримання Томосу: дивіться відео

Читайте також: Що таке Томос в релігії та який він має вигляд

Порошенко констатує, що в Україна питання Томосу та автокефалії виходить далеко за межі церковного життя і порівняв його з незалежністю України.

"Автокефалія – частина нашої державницької проєвропейської та проукраїнської стратегії, яку ми послідовно втілюємо в життя протягом останніх чотирьох років і, наголошую, будемо впроваджувати й надалі", – запевнив Порошенко під час свого ектреного звернення.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

За його словами, звернення до Вселенського Патріарха з проханням надати автокефалію підтримала і група єпископів УПЦ Московського Патріархату.

Вони витримали тиск, шантаж, погрози і залякування, але звернулись зі своїми підписами до Вселенського Патріарха. І це варто визнання,
– зазначив Порошенко.

Порошенко відреагував на рішення Синоду щодо надання Томосу Україні: дивіться відео

До слова, 11 жовтня Вселенський патріархат також ухвалив рішення про зняття анафеми з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату патріарха Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники слухатимуть звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні ймовірно й нададуть дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року. Православна автокефальна церква та УПЦ Київського патріархату мають самоліквідуватися і долучитися до новоствореного релігійного об'єднання.

ЯК РОЗГОРТАЮТЬСЯ ПОДІЇ НАВКОЛО НАДАННЯ ТОМОСУ УКРАЇНІ: ХРОНІКА