Щоб скласти таку графіку, використовували телефонні дзвінки американців та їхню е-мейл-переписку. Також встановлювали, хто з американців має контакти з жителями іноземних країн.

Дозвіл на подібну діяльність керівництво АНБ дало у 2010-му році.

Персональну інформацію, за офіційними даними, використовували для розвідки цілей за кордоном. Зокрема, досліджували активність іноземних спецагентів у американському інтернет-просторі.

Здобуту з телефонних розмов та листів інформацію доповнювали тією, яку можна знайти в рекламі, страхових полісах, профайлах у соцмережах тощо.

Хоча офіційно цю роботу проводили тільки для того, щоб розуміти наміри спецслужб інших країн, АНБ вдалося зібрати величезну базу даних про власних громадян.

Щоправда, чиї саме дані вже внесені у карту АНБ, невідомо: в документах Сноудена імена не вказані, Агентство ж відмовляється їх називати.

Нагадаємо, Едвард Сноуден цього року оприлюднив інформацію про те, що Агенція Нацбезпеки тотально стежить за громадянами та політиками як своєї країни, так і іноземних держав.

Це викликало чималий скандал у світі, адже таке стеження - повне порушення права на приватність.

За оприлюднення інформації Едвард Сноуден втік зі США. Найближчий рік він проживатиме в Росії, де отримав тимчасовий притулок.