Однак важливо, що Іран не надає країні-агресорці свої балістичні ракети Zolfaghar. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт та фахівець з ППО Андрій Крамаров.

Читайте також Росія передала Ірану вкрадену в Україні зброю, а той відправить балістичні ракети, – WSJ

Є позитивний сигнал для України

Що стосується іранських безпілотників Shahed 136, то росіяни продовжують вивозити їхні компоненти, збирати їх безпосередньо в Росії. Ба більше, вони перемальовують назву БпЛА, але ж ми розуміємо, що це все одно іранський дрон-камікадзе.

У контексті цієї одиниці озброєння співробітництво (Росії та Ірану – 24 Канал) продовжиться. Проте для нас є досить позитивним сигналом те, що далі їхнє співробітництво не йде. Наприклад, балістичні ракети Zolfaghar Іран все одно не передає Росії,
– зазначив військовий експерт.

Крамаров прокоментував співпрацю Росії з Іраном: дивіться відео

Іран хоче збудувати завод дронів у Росії

Тегеран та Москва планують збудувати завод з виробництва вдосконалених дронів Shahed. У Росії планують виготовляти щонайменше 6 тисяч безпілотників, які збираються використовувати у війні проти України.

Будівництво заводу планується у Республіці Татарстан, а саме в місті Єлабуга. На початку січня 2023 року іранська делегація прилетіла в Росію, щоб відвідати заплановане місце для будівництва заводу й обговорити деталі для запуску проєкту.

Ба більше, обидві країни прагнуть створити швидший безпілотник за ті, які вже є в наявності. Вони працюють над розробкою нової моделі Shahed 136, яка, як очікується, буде оснащена новим двигуном, що дозволить йому літати швидше та далі. Новий завод вироблятиме саме вдосконалений безпілотник.

Останні новини щодо співпраці Москви з Тегераном

  • Росія дуже потребує іранських технологій, адже власних у Москви немає. Російський правозахисник Марк Фейгін зауважив, якщо Іран погодився побудувати завод в Росії, це означає, що Москва щось йому пообіцяла у відповідь.
  • Москва та Тегеран будують новий торговий маршрут для того, щоб транспортувати заборонені продукти та зброю. Вони інвестують в нього до 25 мільярдів доларів.
  • Іран і Росія об'єднали свої міжбанківські системи переказів, щоб сприяти активізації торгівлі та фінансових операцій, оскільки й Тегеран, й Москва страждають від західних санкцій. У такий спосіб тоталітарні країни намагаються пом'якшити руйнівний удар для своїх економік.