Директор Інституту центральноєвропейської стратегії Дмитро Тужанський вважає цю заяву різкою, але вона є виправданою. Про це він розповів 24 Каналу. На його думку, ця заява віддзеркалює те, що відчувають українці щодо останніх дій угорців.

До теми Путін не оцінив старань Орбана: Росія зарахувала Угорщину до "недружніх" країн

Багатовекторність підтримують угорці

Він зауважив, що угорська влада обрала таку багатовекторну політику.

Обрати багатовекторність в умовах найбільшої війни в Європі з часів Другої світової – це межує з політичним самогубством,
– підкреслив Тужанський.

Проте в середині Угорщини багатовекторність Віктора Орбана має підтримку, адже його рейтинг – 50%.

Досягати такого результату очільнику Угорщини допомагає контроль ЗМІ, який дозволяє просувати конкретні наративи,
– відзначив співрозмовник.

Для угорців, які віддають свої голоси за партію Орбана "Фідес", співпраця Угорщини з Росією в енергетичній сфері, – це дешева комуналка.

"Або ж візит міністра МЗС Білорусі в Будапешт – для них це не легітимізація самопроголошеного режиму Лукашенка. Це – низькі ціни на пальне", – впевнений він.

Головне – зберегти владу

"Орбан, використовуючи, контроль ЗМІ, свій вплив, слабкі позиції опозиції, поміщає виборців у "бульбашку", розповідаючи їм свою правду", – відзначив директор Інституту центральноєвропейської стратегії.

Він зауважив, що "мораль" та "репутація" – це не про Віктора Орбана. Він хоче, щоб мораль існувала тільки в ставленні до Угорщини чи до нього особисто.

Всі абсурдні речі, які коїть Орбан і які руйнують репутацію Угорщини, вони добре вписуються у владні рефлекси,
– стверджує співрозмовник.

Для Орбана головне – зберегти свою владу. Не на сезон, а в ідеалі до 2030 року. І він виконує свій план, тому що залишиться при владі до 2026 року.

Для чого Віктору Орбану співпраця з країною-агресоркою: дивіться відео

Глава Угорщини розуміє, якщо відмовиться від співпраці з Росією та Китаєм, то отримає прозорі конкурентні умови всередині країни. Він має на рівних конкурувати з опозицією, не використовувати брудні гроші для скуповування медіа. Він не зможе занижувати комуналку в 5 – 7 разів, що він робив з 2012 року і дуже хоче повторити.

"Для Орбана Росія, її дешевий газ та нафта – гарантії влади, які він дуже боїться втратити. Водночас він має страх, що США та Євросоюз хочуть прибрати його від влади. Однак отримуючи надприбутки, Орбан може роздавати гроші своєму режиму та медіа. І тримати угорців в інформаційному вакуумі", – резюмував Дмитро Тужанський.

Більше про абсурдні дії Угорщини

  • Міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто 11 квітня зустрівся в Будапешті з главою МЗС Білорусі Сєргєєм Алейником. Вони нібито обговорювали "мирні переговори" між Україною та країною-агресоркою – попри те, що Білорусь підтримує Росію у цій війні.
  • Невдовзі Сійярто відвідав і Москву. Там він зустрічався з віцепрем'єр-міністром з питань енергетики Росії Алєксандром Новаком та з генеральним директором "Росатому" Алєксєєм Ліхачовим. Тож не важко здогадатись, що Сійярто вів перемовини щодо ще більшої енергетичної залежності Угорщини від Росії.
  • Нагадаємо, що у лютому міністр МЗС Угорщини відвідав Білорусь, де знову ж таки обговорював свою "мирну позицію" щодо війни Росії проти України.