Повідомляє 24 Канал з посиланням на Марко Рубіо в інтерв'ю для Breitbart News.

Дивіться також Рубіо озвучив ключову умову для припинення війни в Україні

Чому США не підтримали резолюції ООН

Напередодні Генасамблея ООН підтримала резолюцію, яку ініціювала Україна та країни Європи. Однак були 18 країн, які проголосували проти, серед них – США та Росія.

Що стосується ширшої резолюції, ми вважаємо, що ООН має повернутися до своєї статутної місії, яка полягає у запобіганні та припиненні війни й конфлікту,
– пояснив Рубіо рішення США.

Він також додав, що організація не має ускладнювати процес припинення конфліктів. Рубіо зазначив, що США не вважають сприятливим мати щось в ООН, "що є антагоністичним до будь-якої сторони".

Крім того, держсекретар США заявив, що його країна запропонувала Раді Безпеки власний варіант документа, який, на думку Рубіо, "є дуже чесним формулюванням і переважно говорить, що війна – це жахлива річ. Він також відзначив той факт, що США пішли на такий крок, а Росія не наклала вето.

Рішення своєї країни голосувати проти загальної резолюції також прокоментував президент США Дональд Трамп.

"Я б не хотів пояснювати це зараз, але це як би само собою зрозуміле", – так на запитання про те, чому США проголосували проти, Трамп відповів журналістам під час зустрічі з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Нагадаємо, що 24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію, ініційовану Україною та європейськими країнами, яка закликає визнати Росію агресором і вимагає виведення військ з окупованих територій. За документ проголосували 93 країни, 65 утрималися, 18 проголосували проти.

До слова, резолюцію України та ЄС підтримав і представник Сербії. Однак віцепрем’єр-міністра Сербії Александар Вулін назвав це голосування "ганьбою та зрадою", вказавши, що серби ніколи не будуть голосувати проти Росії. Натомість президент Сербії Александар Вучич не поспішає когось звинувачувати та говорить, що Белград хотів підтвердити свій принцип щодо необхідності поважати територіальну цілісність будь-якої держави.