Законопроєкт зобов'язує адміністрацію визначити, чи порушив Кремль закони США, які забороняють використання хімічної та біологічної зброї, мовиться на сайті одного з його авторів сенатора Кріса Кунса.

До слова Євросоюз введе санкції за Керченський міст, які блокував Кіпр, – ЗМІ

У час, коли Росія продовжує втручатися в наші вибори й чинити інші злодіяння в Білорусі, Україні й Сирії, посилюючи небезпеку для світу, цей законопроєкт спрямований на те, щоби притягнути до відповідальності Путіна і його найближче оточення,
– пояснив Кунс.

У самому законопроєкті мовиться, що сенатори пропонують ввести санкції щодо російських офіційних осіб, причетних до грубих порушень міжнародного права. Втім імена й посади цих людей не уточнюються.

Водночас інший сенатор Марко Рубіо пояснив: законопроєкт передбачає цілеспрямовані санкції проти російських чиновників, що стали співучасниками грубих порушень міжнародного права, зокрема й через отруєння Олексія Навального.

Слід зазначити, що з моменту запровадження минулих санкцій проти Росії не минуло й кількох днів. Лише на початку цього тижня США запровадили обмеження проти 8 росіян, а також 7 російських і фінських компаній.

Що відомо про отруєння Навального

  • Навальному стало погано, коли він летів з Томська до Москви 20 серпня. Активіста госпіталізували до місцевої лікарні. Там він впав у кому.
  • Після тривалих дискусій опозиціонера відпустили на лікування до Німеччини.
  • Німецькі лікарі виявили, що Навального отруїли хімічною зброєю з родини "Новачок". Її сліди знайшли на шкірі, у крові та сечі Навального. А також на пляшці, з якої він пив.
  • Після виходу з коми Навальний вимагав повернути одяг, який був на ньому вдень отруєння. На думку опозиціонера, його речі є важливим доказом замаху.
  • В лікарні Омська заявили, що одяг Навального вилучили правоохоронці.
  • 23 вересня опозиціонера виписали з лікарні. Він вперше прогулявся в парку.