Майк Джонсон запропонував виділити на допомогу Ізраїлю 14,3 мільярда доларів і вже вніс відповідний законопроєкт до Конгресу. Його хочуть розглянути цього тижня.

Дивіться також Так працює американська політика: чи варто Україні хвилюватись за військову допомогу від США

Чи підтримує Сенат законопроєкт Джонсона

Видання Politico пише, що ініціатива Джонсона зіштовхнеться з серйозними проблемами, адже лідери демократів та лідер республіканців віддають перевагу пропозиції президента США Джо Байдена об'єднати допомогу Україні та Ізраїлю в один пакет на 106 мільярдів доларів.

Ми вважаємо, наша демократична партія, що ми маємо займатися всім цим разом: Ізраїль, Україна, південна частина Тихого океану тощо. І очевидно, що подібна ініціатива значно ускладнює прийняття,
– сказав демократ Шумер про законопроєкт Джонсона.

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнел теж хоче зберегти розгляд військової допомоги Україні та Ізраїлю єдиним пакетом. Він розглядає обидві війни як велику глобальну загрозу.

Це момент для швидких та рішучих дій, щоб запобігти подальшим людським жертвам та накласти реальні наслідки на тиранів, які тероризували народ України та Ізраїлю. І прямо зараз Сенат має шанс надати додаткову допомогу, яка допоможе нам зробити саме це,
– сказав Макконнелл.

CNN зазначає, що республіканці в Сенаті розділилися з приводу прагнення Макконнелла об'єднати пакети допомоги Україні та Ізраїлю. Серед республіканської меншості є ті, що вважають пріоритетом саме Ізраїль.

Варто зазначити, раніше Макконнел неодноразово попереджав, що боротьба з демократами є поганою політикою для Республіканської партії і може спричинити шатдаун уряду.

Реакція Білого дому

Згодом прессекретарка Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу заявила, що адміністрація президента США відкинула вимоги республіканців розділити допомогу для України та Ізраїлю.

Адміністрація президента США Джо Байдена відкинула вимоги республіканців розділити у законопроєкті з військовою допомогою фінансові кошти для Ізраїлю та України в окремі проєкти,
– сказала Карін Жан-П'єр.

Що передувало

  • Після нападу ХАМАС на Ізраїль президент США Джо Байден запросив у Конгресу США 106 мільярдів доларів для допомоги Україні та Ізраїлю, запропонувавши об'єднати пакети допомоги для країн. Цей пакет включає 61 мільярд доларів для України та 14,3 мільярда доларів для Ізраїлю.
  • Однак 25 жовтня 2023 року спікером Палати Представників став республіканець США Майк Джонсон. Він запропонував не об'єднувати в один пакет нову допомогу для країн, щоб у Палаті представників голосували за такі ініціативи окремо. Він також заявив, що підтримує допомогу для України, але вона повинна виконати "певні умови".