Зустріч угорського прем’єра Віктора Орбана з Путіним у Пекіні та його цинічна заява, в якій він порівняв ЄС з Радянським Союзом стали вочевидь останніми краплями, які схилили терези сумнівів країн ЄС у бік недовіри до Угорщини. Там більше не впевнені, чи можуть довіряти Будапешту як своєму союзнику і партнеру.

Дивіться також Орбан прагне розвивати ділові відносини з Росією: який угорський бізнес спонсорує війну

Угорщина навряд чи виправить свою поведінку

Дипломати припускають, що проблеми з Угорщиною тільки зростататимуть. Вони становитимуть значну загрозу для ухвалення спільних рішень зі стратегічно важливих питань. Крім того, вищі посадові особи ЄС припускають, що Угорщина може заручитися підтримкою Роберта Фіцо, новообраного прем’єра Словаччини, який раніше вже заявив, що його країна не посилатиме Україні військової допомоги.

Попри те, що Угорщина ставатиме все більш ізольованою, поведінка Орбана навряд чи зазнає змін.

Сійярто поїхав до Мінська домовлятися про "мир" для України

Тим часом в Угорщині визнають, що її політика може призвести до ще більшої ізольованості на політичній арені Європи. Однак продовжують свою гнути свою проросійську лінію. Так, глава МЗС країни Петер Сійярто вдруге за рік відвідав білоруську столицю. Цього разу задля участі у конференції "Євразійська безпека: реальність і перспективи у світі, що трансформується". Там він закликав до "негайних мирних переговорів" України та Росії.

Ми виступаємо за якомога швидший мир...Я переконаний, що ця війна не має рішення на полі бою. А рішення побудоване навколо процесу переговорів, воно за переговорним столом,
– заявив угорець.

Останні недружні кроки від Угорщини і конфлікт з ЄС: що відомо

  • Прем’єр Угорщини Віктор Орбан давно вже "прославився" скандальними заявами про Україну, які містять тези з кремлівської методички. Цього разу він зайшов ще далі – і замахнувся на цілий ЄС.
  • Політик порівняв членство Угорщини в ЄС з більш ніж 40 роками радянської окупації під СРСР після Другої світової війни. Він звинуватив ЄС у прагненні позбавити Угорщину її ідентичності шляхом нав'язування моделі ліберальної демократії, яка, за його словами, нібито чужа угорцям.
  • У Брюсселі не змовчали і відповіли, що Угорщину ніхто силою в ЄС не тримає.
  • Раніше Орбан розчарував колег із ЄС своїм рукостисканням з російським диктатором під час візиту до Пекіну. Тоді ще угорець наважився назвати війну в Україні "воєнною операцією".
  • Крім того, угорський прем’єр заявив, що підтримка України не в інтересах його країни.
  • Угорщина вкотре заблокувала транш 500 мільйонів євро на зброю для України.