Китай переніс увімкнення "штучного сонця" на 2020 рік

2859 Читать новость на русском

Новий токамак (установка для утримання плазми), який журналісти назвали "штучним сонцем", наблизить китайських дослідників до реалізації термоядерного синтезу.

Токамак HL-2M – частина державного проєкту зі створення Експериментального передового надпровідного токамака (EAST), який стартував у 2006 році, планували запустити до кінця 2019 року. Під час недавньої конференції, присвяченій термоядерній енергетиці, глава Південно-Західного інституту фізики Дуань Сюйжу оголосив, що пристрій буде готовий у 2020 році.

Цікаво: Tesla збирається побудувати на Алясці сховище енергії

Професор Дуань розповів присутнім, що новий токамак розігріє плазму до температури понад 200 мільйонів градусів Цельсія. Це приблизно в 13 разів гарячіше, ніж в центрі Сонця. У листопаді минулого року реактор EAST довів температуру електронів у плазмі до 100 мільйонів градусів, пише Newsweek.

За словами фізика Джеймса Харрісона з Управління з атомної енергії Великобританії, токамак HL-2M відрізняється від інших гнучкістю магнітного поля. Вчені зможуть налаштовувати його для захисту внутрішніх стінок пристрою від впливу високих температур.


Схематичне зображення токомака

Перша стадія будівництва, ймовірно, буде полягати в тестуванні кожної частини системи окремо, а потім у збірці. Після цього почнеться виробництво плазми з відносно низькими експлуатаційними характеристиками і поступове збільшення ККД паралельно з підвищенням рівня надійності та керованості системи.

Для чого це потрібно

Харрісон стверджує, що HL-2M дасть дослідникам цінні дані про сумісність продуктивної термоядерної плазми з методами ефективного управління теплом і частинками з ядра цього пристрою. Це одна з головних проблем, що стоять на шляху розробки комерційного термоядерного реактора. Результати HL-2M вплинуть на конструкції реакторів всієї міжнародної спільноти.

Контрольована реакція термоядерного синтезу розглядається багатьма дослідниками як "природне" джерело енергії в довгостроковій перспективі. Розвиток технології термоядерного синтезу може стати ключовим фактором створення практично невичерпного джерела енергії, адже запаси палива – водню – є безмежними. Паливо можна добувати з морської води на будь-якому узбережжі світу, що унеможливлює монополізацію паливних ресурсів однієї або групою країн.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук