Про це американський президент заявив на прес-конференції за підсумками зустрічі зі своїм північнокорейським колегою Кім Чен Ином.

Читайте також: Про що йдеться в угоді між Дональдом Трампом і Кім Чен Ином: деталі

"Майже 70 років тому, подумайте про це, 70 років тому, неймовірно кривавий конфлікт залишив розореним Корейський півострів. У конфлікті загинула незліченна кількість людей, в тому числі десятки тисяч хоробрих американців. Хоча угоду про перемир'я і було підписано, війна так і не закінчилася. Але тепер ми всі можемо сподіватися, що скоро їй прийде кінець. І так і станеться", – наголосив політик.

За його словами, історія знає приклади, коли вчорашні "противники ставали друзями".

Як заявив Трамп США, відповідно до взятих на себе зобов’язань, припинять військові навчання, які вони проводять спільно з Південною Кореєю. До слова, раніше Пхеньян неодноразово називав подібні навчання провокаціями та актами агресії.

Також американський президент не виключає і ймовірного виведення солдатів США з території Південної Кореї, де вони залишаються з часів Корейської війни. Щоправда господар Білого дому додав, що це завдання не є найактуальнішим на порядку денному.

Трамп зазначив і те, що в обмін на ці поступки Кім Чен Ин погодився знищити полігон, де проводилися випробування ракетних двигунів. Крім того, лідер США підтвердив, що в особистій розмові очільник КНДР висловив свою прихильність денуклеаризації Корейського півострова.

Читайте також: Трамп проти Кім Чен Ина: експерт пояснив, хто переміг у рукостисканні

Політик вважає, що ліквідація ядерної зброї в Північній Кореї займе "певний проміжок часу", проте пообіцяв, що цей процес почнеться "незабаром". Зі знищенням північнокорейської ядерної зброї Трамп пов'язав і можливість скасування санкцій проти Пхеньяна.

Водночас американський президент підкреслив, що сам факт зустрічі не був поступкою Кім Чен Ину, як про це пишуть ЗМІ.

"Ось я перед вами, я нічого не поступався. Я не спав 25 годин, але думаю, що це було правильно, тому що ми вели переговори", – переконує він.

Нагадаємо, 12 червня відбулася історична зустріч Дональда Трампа та Кім Чен Ина, оскільки США та КНДР не мають дипломатичних взаємин і досі фактично перебувають у стані війни. За результатами заходу, сторони запросили один одного до своїх країн.