Україна отримала певні гарантії від президента Білорусі, про це сказав глава МЗС Вадим Пристайко в інтерв’ю "Радіо Свобода".

Це цікаво: Лукашенко закликав підтримати владу в Україні – Путін теж не змовчав

Так, Лукашенко запевнив, що з боку Білорусі Україні нічого не загрожує і не буде загрожувати.

Це, здається, просто слова. Але, повірте, це серйозні кроки, серйозний сигнал для нас, для безпеки нашої держави, де ми маємо тримати наші ЗСУ і скільки маємо на що витрачати, навіть така заява – це важливий елемент в наших розрахунках,
– сказав українській міністр.

Окрім того, він зазначив, що зустріч президентів мала велике значення "для самих регіонів, областей і бізнесів – підписали багато економічних контрактів".

Щодо загроз зближення Білорусі з Росією, то Пристайко наголосив – "білоруси чітко усвідомлюють те, що їх очікує".

"Ми не втручаємося в це. Ми спостерігаємо з певним розумінням ситуації. І насправді ми бачимо доволі песимістичний сценарій. Я думаю, що білоруси теж усвідомлюють, включаючи і президента Білорусі", – додав він.

Президенти зустрілися на Форумі регіонів України та Білорусі, що відбувався 3-4 жовтня у Житомирі. Зеленський та Лукашенко обговорили низку важливих тем, серед них – такі:

Зустріч Лукашенка та Зеленського: основне

  • Культурні, інформаційні зв’язки і туризм – їх Білорусь та Україна повинні розвивати.
  • Поставки нафтопродуктів на підприємства України. Білорусь готова вести переговори про збільшення поставок нафтопродуктів на підприємства України.
  • Альтернативні шляхи поставок енергоресурсів – обидві країни їх обговорюють.
  • Співпраця у сфері електроенергії. Лукашенко вважає, що запуск в Україні нового оптового ринку електричної енергії створює передумови для тіснішої співпраці держав у сфері електроенергії.
  • Президент Білорусі навіть запропонував Володимирові Зеленському співробітництво в ракетобудуванні.
  • Мир на Донбасі. Білоруський лідер впевнений в успішному мирному врегулюванні конфлікту на сході України. Він зазначив, що наполегливі дії Володимира Зеленського для завершення війни "увінчаються успіхом".