І все це нічого доброго за собою не несе, адже в країну повертаються міцні господарники, принципи і цінності людей часів Януковича – зазначив в коментарі 24 каналу фінансовий аналітик Сергій Фурса.

Важливо В колишнього голови Податкової Верланова пройшли обшуки, підозрюють фінансування тероризму

За його словами, все це переважно приходить із обшуками СБУ.

Насправді, це великий комплімент пану Верланову. Ми точно знаємо, що за останні 5 років, якщо до вас приходило СБУ, то значить, що ви щось правильно робили. При чому, це було як за Порошенка, так і за Зеленського,
– підкреслив Фурса.

Він додав, якщо є питання щодо корупції до пана Верланова, то має приходити НАБУ. "До чого тут СБУ? СБУ – це інструмент, вони зазвичай відстоюють свої корпоративні фінансові інтереси. Це ще одна ілюстрація, чому так потрібна реформа СБУ та чому її так саботують, і команда Зеленського зокрема", – сказав фінансовий аналітик.

В СБУ заявили, що вони проводять близько сотні обшуків в цей день у розслідуванні справи про фінансування тероризму.

Натомість, Фурса зазначив, що в країні повна інституційну імпотентність, тому йому важко уявити, що когось з них можуть посадити. "Поки що, на щастя. Але якщо система буде "розвиватися", зростати над собою, то може вони ще й когось будуть намагатися посадити", – пояснив експерт.

Щодо наслідків такого відкату реформ і як це може вплинути на роботу державного фінансового сектору, Фурса наголосив, що варто розділяти податкову і Нацбанк.

"Я б розділяв податкову, куди зараз повертаються люди Януковича, і Нацбанк, який поки що опирається і є єдиним незалежним інститутом", – сказав він.

Деталі Це можна розцінювати як політичний тиск, – колишній очільник податкової ексклюзивно про обшуки

Можливі причини звільнення Верланова та розслідування проти нього

  • Ексміністр фінансів Ігор Уманський розповів про можливі корупційні дії посадових осіб органів державної влади, зокрема, Державної фіскальної служби, Державної податкової служби та Державної митної служби.
  • Ігор Уманський ініціював відставки голів митниці та податкової служби. Він навіть пропонував кандидатів на тимчасову заміну Максиму Нефьодову і Сергію Верланову. За словами ексміністра фінансів, така ініціатива була через "скручування" ПДВ, від яких, держбюджет втрачає 5 мільярдів гривень щомісяця".
  • Натомість, Максим Нефьодов розповів, що дізнався про можливу відставку зі ЗМІ, а сам Уманський лише раз говорив з ним – в день свого призначення. За його словами, ексміністр не провів жодної наради і не підписав жодного документу щодо митниці.
  • 24 квітня нардепи проголосували за створення тимчасової слідчої комісії з питань розслідування можливих корупційних дій посадовців Державної митної, податкової та фіскальної служб. В цей же день Верланова та Нефьодова звільнили зі своїх посад.
  • Верланов вважає, що причини його звільнення є суто політичні. Натомість міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив, що від бізнесу надходили скарги на роботу Податкової. Це дає підстави для правоохоронних органів розслідувати діяльність Верланова.
  • Також Сергій Марченко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" у квітні 2020 року зазначив, що бачить підстави для розслідування дій ексглав податкової і митниці Верланова і Нефьодова. "Це стосується і визначення митної вартості, і недотримання термінів митного оформлення. Досі не запущена система автоматичних сканерів на пунктах пропуску. Ну і, звичайно, контрабанда нікуди не зникла", – зазначив глава Мінфіну. Натомість, на той момент сканери вже працювали як 4 місяці – заявив в коментарі 24 каналу Максим Нефьодов.

Дивіться відео: Верланов прокоментував обшуки у себе вдома