Навіть, якщо Росія і погодиться на такий крок (22 лютого РФ вже виступила проти проекту резолюції ООН), це не гарантує зупинення кровопролиття в Сирії, пише журналіст The Times Річард Спенсер.

Читайте також: Цинізм Росії та безсилля ООН: як Захід реагує на загострення ситуації в Сирії

Попередній досвід мирного врегулювання ситуації в регіоні показує, що сирійський диктатор часто використовує режими припинення вогню у власних цілях: хоч зони деескалації і надавали "короткочасний перепочинок" мирним жителям Сирії, однак у виграші завжди опинився Асад, пояснює автор статті.

Цього разу може бути вже занадто пізно. Асад вважає, що він фактично виграв основну частину війни. Рано чи пізно він зможе придушити залишки опору, тому відкладення наступу його військ на 30 днів, як це передбачено в резолюції про перемир'я, не має великого значення,
– констатує Спенсер.

Майбутнє цього регіону буде залежати від міжнародних переговорів, утім, якщо Асад відмовиться дотримуватися перемир'я, це навряд чи викличе критику з боку Кремля, робить висновок оглядач.

Читайте також: Захід перетворюється на безпорадного спостерігача у Сирії, – Die Welt

Нагадаємо, із неділі, 18 лютого, бої у Східній Гуті, останньому бастіоні повстанців біля Дамаска, загострилися. Наразі відомо про понад 400 загиблих внаслідок ударів авіації та артилерії проурядових військ Башара Асада, з яких 150 – діти. Понад 2100 людей отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Чому триває війна у Сирії? Війна у Сирії розпочалася ще 6 років тому. Понад 300 тисяч людей вже загинули. Все почалося із повстання проти президента країни Башара Асада, який занедбав країну. На сторону президента стала Росія. Опозицію підтримали США та низка європейських країн. Третьою стороною конфлікту стала терористична організація "Ісламська держава". Війна спричинила найбільшу на останні роки хвилю біженців.