Як розповів нинішній голова Верховної Ради Дмитро Разумков, більшу частину законопроєктів, які надійшли до парламенту, готували ще під час виборчої кампанії, передає інформаційна агенція "Інтерфакс-Україна".

Зверніть увагу! Щоб закони приймалися швидше: Разумков розповів, як мінятимуть регламент Верховної Ради

Перша частина – те, що називають турборежимом – було написано за ініціативи президента та подано від президента. Частину написали народні депутати. У цьому багато людей брали участь. Вагомий внесок у підготовку законопроєктів зробив мій перший заступник Руслан Стефанчук. До підготовки багатьох законопроєктів долучилися колеги, які зараз очолюють комітети, – Ірина Венедіктова, Денис Монастирський, Данило Гетманцев, Юрій Арістов, Михайло Радуцький та інші,
– зауважив очільник парламенту.

За його словами, участь у законотворчості й брали сторонні експерти. Зокрема, до економічних питань залучали людей, що працювали в BRDO. Здебільшого це команда нинішнього прем’єра Олексія Гончарука – наприклад, Владислав Криклій, Денис Малюська.

Що таке BRDO? Це Офіс ефективного регулювання. Цю організацію створив ексміністр економрозвитку, а нині – голова наглядової ради Укроборонпрому Айварас Абромавічус за фінансової підтримки Євросоюзу. Очолював BRDO Олексій Гончарук. За задумом, організація повинна була стати ресурсним центром для всіх міністерств. ЇЇ мета – розробити та створити інструменти ефективного державного регулювання, спрямовані на суспільний інтерес і розвиток малого та середнього бізнесу.

"Не було такого, що всі збиралися навколо одного законопроєкту. Кожен працював за своїм напрямом. Були законопроєкти, які є надбанням з попереднього скликання. Якби не відбулися в державі ті зміни, які ми з вами бачимо, вони лишалися б винятково законопроєктами. Завдяки нам вони стали законами", – підкреслив Разумков.

Важливо! Верховна Рада схвалила Програму дій уряду: повний текст документа

Спікер додав, що у парламенті досить часто проходять наради. Також його, як і прем’єра разом із міністрами, запрошують на засідання фракцій.

"Сьогодні є і, сподіваюсь, в подальшому буде зберігатися конструктивна співпраця між різними вертикалями влади", – констатував він.

Раніше Дмитро Разумков зазначав, що незабаром у парламенті планують відійти від турборежиму. Щоправда, Рада повільніше працювати не стане, натомість це відбуватимуться спокійніше.