Свою реакцію на початок судових засідань суду в Гаазі 9 березня опублікувала пресслужба МЗС України.

Читайте також Нідерланди у 2014 році планували надіслати військових на місце катастрофи MH17

Віримо, що це перший крок до встановлення справедливості та притягнення до відповідальності всіх причетних до загибелі 298 невинних людей,
– йдеться в повідомленні.

Нідерландські прокурори представлятимуть позицію обвинувачення у цій справі. Вони використовуватимуть матеріали спільної слідчої групи, до якої входили представники правоохоронних органів Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України.

"Нідерландська судова система є ефективною, незалежною, та має підтверджену практикою бездоганну репутацію", – додали у відомстві. Тому Україна погодилася передати відповідні кримінальні провадження Нідерландам. Адже саме ця країна найбільше постраждала внаслідок збиття літака.

У МЗС також зазначили, що Україна продовжує роботу з притягнення Росії до міжнародної відповідальності Росії.

Що відомо про суд у справі МН17? Судові засідання Окружного суду Гааги розпочнуться 9 березня. Розглядатимуть справу перших чотирьох підозрюваних у збитті літака рейсу МН17 у 2014 році. Судове засідання буде відкритим, його транслюватимуть на офіційному сайті суду.

Кого підозрюють у справі про збиття MH17:

  • Ігор Гіркін ("Стрєлок", Стрелков), на час катастрофи – "міністр оборони ДНР".
  • Сергій Дубінський ("Хмурий") – генерал-майор російської армії, який очолював "військову розвідку" бойовиків.
  • Олег Пулатов ("Гюрза", "Халіф") – керував 2-м відділом "ГРУ "ДНР".
  • Леонід Харченко ("Крот") – разом із Пулатовим супроводжував "Бук" до Сніжного.

Зверніть увагу Катастрофа МН17: як Росія саботувала розслідування

Основне про катастрофу літака MH17

  • Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines 17 липня 2014 року виконував рейс Амстердам – Куала-Лумпур, коли його збили на Донбасі неподалік Сніжного. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
  • Офіційне слідство підтвердило, що ракету "Бук", яка влучила в літак, привезли на окупований Донбас. Належала вона 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області. Російська влада заперечує причетність своїх структур до трагедії.