Почав збирати підписи та зареєстрував відповідну постанову нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Радимо ознайомитися! Рябошапку можуть відправити у відставку: що про нього відомо

"Постанова про висловлення недовіри генеральному прокурору набрала необхідну кількість голосів, і я зареєстрував її у парламенті", – зазначив Бужанський.

За даними журналістки 24 каналу Анни Калюжної, станом на 13:00 за відставку Рябошапки підписалися 180 народних обранців із 150 необхідних. Свої підписи під документом ставили нардепи від "Слуги народу", ОПЗЖ та інших фракцій, пише "ZN.ua".

Дивіться пряме включення кореспондентки Анни Калюжної:

4 березня постанову про недовіру Рябошапці має розглянути профільний комітет із правоохоронної діяльності. Після цього питання про відставку керівника Офісу генпрокурора буде винесено на розгляд Верховної Ради.

До теми: "Слуга народу" збереться перед сесією Ради: на засідання запросили Ситника і Рябошапку

Що кажуть західні партнери про ймовірну відставку Рябошапки?

Посольство Сполучених Штатів Америки похвалило генерального прокурора Рябошапку напередодні звіту у Верховній Раді 4 березня.

Ми з нетерпінням чекаємо на сьогоднішню зустріч послів країн "Великої сімки" (G7) з генеральним прокурором Рябошапкою, щоб обговорити значний прогрес, якого він досяг у реформуванні Офісу генерального прокурора,
– наголосили дипломати.

Що казав Рябошапка про свою ймовірну відставку?

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що голосування щодо його відставки 4 березня дійсно може відбутися, але навряд чи буде успішним.

Я вже до цього починаю звикати. Нічого нового, і нічого не відбудеться. Голосування може бути, але я не думаю, що воно буде успішним,
– наголосив Рябошапка.

Цікаво: Яку зарплату отримав генпрокурор Руслан Рябошапка у січні: сума

Чому з'явилися чутки про відставку Рябошапки

Володимир Зеленський скликав позачергове засідання Ради на 4 березня. Серед основних питань – Кабінет Міністрів України та правоохоронні органи.

Саме на цьому засіданні парламент може відправити у відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука та низку міністрів чинного уряду: міністра фінансів, міністра охорони здоров'я, міністра у справах ветеранів, міністра розвитку громад та територій, міністра аграрної політики та міністра енергетики та вугільної промисловості.

Окрім того, Рада заслухає звіт правоохоронних органів – МВС, СБУ, ДБР, НАБУ, Офісу генпрокурора. За даними ЗМІ, після цього нардепи планують голосувати за звільнення Артема Ситника та Руслана Рябошапки.