"Закликаємо регулюючі органи держави визнати право національного бізнесу взаємодіяти з партнерами на підставі довгострокових і легітимних договірних відносин і скасувати рішення про тимчасове припинення ретрансляції російських каналів в Україні", - закликав Ернст.

Він зауважив, що з 2007 року була створена спеціальна версія "Першого каналу", адаптована до вимог українського законодавства.

"Ми шкодуємо, що оператори змушені опинитися в ситуації, коли відключення телеканалу підриває основи існування всього телевізійного ринку в країні, суперечить нормам міжнародного права та інтересам абонента", - сказав Ернст.

На його думку, рішення суду про тимчасове припинення ретрансляції російських каналів в Україні суперечить Європейській конвенції про транскордонне телебачення.

Гендиректор "Першого" уточнив, що готовий у відкритому суді викласти позицію каналу, надавши необхідні документи та записи ефіру.

У прес-службі "Першого каналу" пояснили, що йдеться про подання позову з боку каналу в суд.

"Ми готові викласти свою позицію в українському суді, який зараз розглядає позов Нацради з телерадіомовлення", - повідомили у прес-службі.

Нагадаємо, заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар повідомила, що, згідно з рішенням Київського окружного адміністративного суду, трансляція деяких російських каналів в Україні буде призупинена.