Таку думку висловив політолог, директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко у статті для "НВ".

За його словами, "переворот" у Луганську свідчить про те, що у Росії йде боротьба між трьома групами кураторів Донбасу – політичним крилом на чолі з куратором "ЛДНР" Владиславом Сурковим, ФСБ та військовими.

Читайте також: Екс-посадовець Пентагону порівняв Луганськ з Північним Кавказом

Донецьк був більш керованим. А в Луганську завжди була помітна кадрова слабкість, яка проявилася і зараз, навіть у маріонетковому режимі,
– зазначив Фесенко.

Тож чутки про те, що Плотницького хочуть посунути, цілком оправдані. Окрім того, він опирався на підтримку Суркова, а за підтримкою Ігоря Корнета стоїть ФСБ. Відхід Плотницького – справа часу, але наразі у Росії не обрали компромісну фігуру, яка може зайняти пост ватажка бойовиків "ЛНР".

"Втім, є одна обставина, що працює на Плотницького: його підпис стоїть під Мінськими угодами. Що стосується сценарію "збільшення" "ДНР" за рахунок "ЛНР" – такий варіант, думаю, обговорювався. Але це буде вирішувати Москва", – додав політолог.

Окрім того, через нестабільність у Луганську Росія побоюється наступу українських військових, тому перекинули військових з Донецька та росіян, щоб тримати ситуацію під контролем.

Я не думаю, що військове посилення означає підготовку до наступу Росії. Москві для початку потрібно розібратися з конфліктами в тилу. Тому навряд чи можна очікувати масштабних військових дій в зоні конфлікту,
– підсумував Фесенко.

Нагадаємо, в окупованому Луганську 21 листопада виникли розбірки між проросійськими терористами. Люди у військовій формі без розпізнавальних знаків оточили центр міста. "Міністр внутрішніх справ" "ЛНР" Ігор Корнет, якого ватажок бойовиків Плотницький усунув від посади, влаштував у псевдореспубліці "військовий переворот".

23 листопада з'явилась інформація, що ватажок "ЛНР" Ігор Плотницький виїхав з окупованого Луганська.