Низку задач, які Україна вже виконала, інші держави – ще ні. Про це повідомив головнокомандувач Збройних сил України, генерал-полковник Руслан Хомчак під час Всеукраїнського форуму "Україна 30".

Варто прочитати Росія намагається показати, що Азовське море належить їй, – Хомчак

Він поспілкувався з очільниками країн-членів НАТО. Відповідно до цих розмов зробив висновки: "Дуже багато тих завдань, які ми вже виконали, далеко не всі країни зробили. Особливо ті (рішення – 24 канал), які ухвалювали останнім часом".

Щодо виконання завдань для можливості вступу України в НАТО ми, напевно, перебуваємо на першому місці по їхньому виконанню,
– зауважив Хомчак.

Також головнокомандувач ЗСУ наголосив, що найголовніше – це не мірятись виконаними завданнями, а бути взаємосумісними та вміти разом планувати операції. Він повідомив, що відповідний процес працює зокрема й щодо навчань.

Членство України в НАТО: що відомо

  • Україна подала заявку на вступ до НАТО ще у 2008 році.
  • Лише в червні 2020 року держава стала партнером Альянсу й отримала статус з розширеними можливостями НАТО.
  • У Сполучених Штатах Америки закликали Україну провести глибокі реформи. Тільки так держава може наблизитись до членства в організації.
  • Україна повинна отримати План дій щодо членства в НАТО. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що Україна навряд отримає його на саміті у червні 2021 року.
  • Президент України Володимир Зеленський затвердив 11 травня 2021 року "Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2021 рік".