Як зазначила в ефірі 24 каналу юристка Центру протидії корупції Олена Щербан, Офіс Президента повинен негайно виправити це. На її думку, якщо цього не станеться, то наслідки для нашої країни будуть дуже песимістичними.

До теми Центр Протидії Корупції звинуватив Кабмін у зриві конкурсу на директора НАБУ

Україна може втратити гроші

Вона нагадала, що закон про Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру та Національне антикорупційне бюро був умовою надання фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду.

Це означає, що Україна не отримає транші від МВФ, а від підтримки фонду залежатиме надання грошей Євросоюзом. Це стосується також 1 мільярда доларів гарантій, які пообіцяв уряд США. Вони з великою ймовірністю будуть прив'язані до виконання вимог МВФ,
– зауважила юристка.

За словами Щербан, усю цю грошову допомогу уряд і президент ставлять під питання. Вона зазначила, що зараз Банкова цинічно використовує ситуацію загрози країні.

"В Офісі Президента розраховують на те, що будуть торгувати загрозою війни з боку Росії. Мовляв, нам зараз не до корупційних проблем, давайте гроші так, а потім побачимо", – пояснила юристка.

Внутрішні наслідки для України

Крім того, Щербан підкреслила, що в разі необрання керівників НАБУ та САП – робота антикорупційної вертикалі стикатиметься з серйозними проблемами. Ба більше, вони вже є.

Читайте також Репутація Зеленського залежить від конкурсу на главу САП, – посольство США

За її словами, САП фактично керує Ірина Венедіктова, яка й визначає хто і що повинен розслідувати. Паралельно, якщо не залишиться керівника в НАБУ – ця інституція також послабиться.

"Вони працюватимуть на менш ніж 50% ефективності й опиняться під ударом. Тобто без керівників та представництва в органах влади справи доводити до логічного завершення не буде ні ресурсу, ні потужностей. У них справді можуть бути проблеми із повноваженнями", – підсумувала Щербан.

Юристка розповіла про наслідки зриву конкурсів до САП і НАБУ: дивіться відео


Черговий зрив конкурсу до НАБУ та САП

  • На позачерговому засіданні 15 лютого уряд нарешті затвердив склад комісії з обрання директора НАБУ. Зазначається, що в комісії буде 6 людей, які мають "багаторічний досвід у сфері протидії корупції, адвокатури та роботи правоохоронних органів".
  • Раніше у Центрі протидії корупції повідомили, що Кабінет Міністрів на таємному засіданні 14 лютого ухвалив рішення, яке дає підставу зірвати конкурс з обрання директора НАБУ.
  • Керівник ЦПК пояснив, що Кабмін замість 6 членів комісії, як це передбачено законом – затвердив 5. Міністри викинули з трійки міжнародних експертів – Драго Коса, який є також членом комісії з обрання голови САП і не дає Банковій сфальшувати або зірвати цей конкурс.
  • Комісія з обрання керівника САП на початку лютого вчергове провалила завдання. Вона знову не змогла зібрати кворум через відсутність деяких членів комісії.