Заступник командувача Операції об'єднаних сил Богдан Бондар пояснив, що розведення на цих точках матиме гуманітарний характер, пише "Радіо Свобода".

Цікаво: Україна проти розведення сил по всій лінії фронту на Донбасі, – Загороднюк назвав причину

"Ці ділянки обиралися з урахуванням завдань, які були визначені нормандським форматом, щоб вони давали додаткові гуманітарні можливості для місцевого населення. Можливості додаткових розгортань і роботи КПВВ, а також, з варіантом в районі залізничного мосту в районі Станиці Луганської – це можливість в подальшому відновлення залізничного сполучення. У тому числі для перевезення як пасажирів, так і різного роду гуманітарних вантажів", – розповів Бондар.

Військовий додав, що на цих ділянках немає цивільного населення, яке може після розведення опинитися в так званій "сірій зоні".

Все це буде відбуватися або на дорожніх коридорах або з урахуванням того, щоб населені пункти, вулиці не потрапляли на ділянки розведення,
– підсумував заступник командувача ООС.

Зауважимо, ці точки для ймовірного розведення українська сторона пропонувала на засіданні ТКГ у Мінську 16 січня. Проте, за попередніми даними, сторони погодилися лише на розведення військ поблизу пункту пропуску "Гнутове".

Де вже відбулося розведення сил на Донбасі:

  • у районі Станиці Луганської;
  • у районі Золотого;
  • у районі Петрівського.

Карта розведення сил на Донбасі
Карта розведення сил на Донбасі / Інфографіка 24 каналу