У Міністерстві культури та інформаційної політики наголосили, що дерусифікація, декомунізація та деколонізація – своєчасні процеси в історії України. Однак відбуватися вони мають цивілізовано.
До теми "На Пушкінській – пушки, а Жовтнева – жовта восени": на Хмельниччині противляться перейменуванню
Рішення про знесення радянських пам'ятників схвалюватимуть місцева влада і суспільство
Наразі ми провели громадські обговорення та ініціювали створення дорадчого органу – Ради при МКІП та УІНП, яка займатиметься питаннями дерусифікації, декомунізації та деколонізації,
– розповіли у Мінкульті.
У відомстві зазначили, що рішення щодо демонтажу пам'ятників радянського минулого місцеве самоврядування має схвалювати разом із суспільством, а далі – координувати його з Радою.
Мінкульт разом з Українським інститутом національної пам'яті зібрали ключову інформацію щодо законодавства у відповідних процесах. Відомства зробили це через активне очищення громадського простору від монументів, які закріплюють в Україні російські пропагандистські наративи, а також у відповідь на запит органів місцевого самоврядування.
Читайте також "У нас достатньо своїх героїв": у Києві перейменують вулиці, пам'ятники, станції метро
В Україні масово перейменовують вулиці
Через криваву та цинічну війну, яку Росія розпочала у нашій державі, українці більше не хочуть жити на вулицях, які названі на честь російських діячів. Саме тому в містах та селах масово перейменовують вулиці. У Києві також вирішили змінити назви станцій метро:
- "Берестейську" хочуть перейменувати на "Бучанська";
- "Площу Льва Толстого" – на "Василя Стуса";
- "Героїв Дніпра" – на "Героїв України";
- "Мінську" – на "Варшавську";
- "Дружби народів" – на "Ботанічну".
У квітні в міській раді Львова представили перелік з вулиць, які також хочуть дерусифікувати. Варіанти нових назв обиратимуть разом з істориками, експертами та широким колом громадськості. Вони будуть враховувати розташування, історичний контекст та думку львів'ян. Наразі робоча група отримала від містян вже понад 100 пропозицій з різноманітними варіантами.
До теми дивіться відео про оперативну ситуацію на фронті станом на ранок 8 червня: