Як розповіли у МЗС, удари з дронів відбулися о 1:17 за Києвом під час розвантаження літака. Він транспортував гуманітарний вантаж з турецької Анкари до Місрату для потреб Товариства Червоного Півмісяця Лівії. Всі необхідні дозволи українська сторона має, пише LIGA.net.
До речі, додому повернули українського моряка, який 3 роки перебував під вартою в Лівії
Внаслідок нападу знищено хвостову частину літака, а також паспортні документи штурмана. Крім того, легких поранень зазнав оператор екіпажу судна. Наразі екіпаж літака перебуває у безпечному місці. Його в повному складі було евакуйовано.
Додамо, що посольство України в Тунісі вживає заходи щодо надання допомоги екіпажу та повернення його до України. Також компанія "Скайавіатранс" звернулася до українського консульства з проханням посприяти поверненню до України екіпажу. Мовиться про 8 українських громадян.
За словами директорки компанії "Скайавіятранс" Олени Малахової, обстріл стався о 3:17 за Києвом. У результаті перший снаряд потрапив в праве крило, після чого почалася пожежа. На щастя, перед цим частина екіпажу встигла покинути борт. Щоправда, кілька людей у момент удару перебували всередині , але вони встигли евакуюватися.
Також вона уточнила, що було кілька пострілів. Загалом в атаці брали участь два дрони, один із яких здійснював фото- та відеофіксацію. Щодо самого літака, то його повністю знищив вогонь. Що стосується вантажу, то точної інформації "Скайавіатранс" поки не має. У компанії припускають, що його також повністю знищено.
Зверніть увагу! У Лівії викрали заступника міністра оборони країни
"Через 40 хвилин після інциденту фото та відео удару з'явилися на сайтах російських ЗМІ та блогерів. Мені здається, що не без того, що Москва підтримує незаконний уряд генерала Хафтара, який намагається захопити владу в Лівії", – додала Малахова.
До слова, на початку липня в результаті авіаудару по центру утримання мігрантів в передмісті лівійської столиці Тріполі загинули щонайменше 40 осіб і ще близько 80 зазнали поранень.
Що відомо про нинішні події у Лівії? У Лівії зараз триває громадянський конфлікт між ісламськими силами та урядовими військами. Наразі відбувається друга його хвиля. Перша розпочалася та завершилася у 2011 році. Власне у 2011 році тут повалили режим Муаммара Каддафі, після цього в країні утворився подвійний уряд.
Один із них, самопроголошений самопроголошений уряд Халіфа Хафтара, контролює багато лівійських нафтових родовищ, щоправда фельдмаршал бажає розширити свій вплив. 4 квітня Хафтар зі своїми військами розпочав наступ на столицю Лівії Тріполі, підконтрольну визнаному світом уряду країни. 5 квітня проурядові воєнізовані формування їх відтіснили.
- 8 квіт 2019Конфликт в Ливии: какой интерес у Кремля