Вибухи та пожежа сталися на судноремонтному заводі, де здійснюється комплексний ремонт кораблів Військово-морського флоту Росії. Ураження російських кораблів, які там перебували, це великий символізм. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу висловив радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк.
Варто переглянути ЗСУ вразили російські судна у Севастополі: в ISW проаналізували атаку
"Я вважаю, це доволі символічно: спочатку "Москва", потім "Мінськ". Ці дві столиці якраз є столицями, які прийняли рішення про геноцидне вбивство України. Знищення символів – це дуже важливо", – наголосив Михайло Подоляк.
Важливо це і як сигнал для самих Москви та Білорусі. Хоч при цьому радник голови ОП наголосив, що білоруська опозиція зараз працює доволі ефективно та стає все більш активною на міжнародних майданчиках. До того ж опозиційні сили стверджують, що Олександр Лукашенко – це воєнний злочинець.
Росіяни втрачають контроль над Чорним морем
Частковий контроль, який Україна почала здобувати в акваторії Чорного моря, вдалі контрнаступальні дії та стратегічні операції зі знищення тилової інфраструктури росіян – це дуже позитивні сигнали. Зокрема, й для партнерів України.
Всі визнають, хоч не готові поки публічно визнати, що немає ніякого військового домінування Росії в акваторії Чорного моря. Ера закінчилась. Якби в нас збільшилась кількість безпілотної апаратури морських дронів, то Чорноморський флот зможе активно працювати хіба в бухті Новоросійська,
– наголосив Подоляк.
Після розриву Чорноморської зернової ініціативи Україна показала, що більше не дозволить Росії домінувати у Чорному морі. А інструменти, які для цього використають, шокують не лише Росію, а й увесь світ.
"Росія використовує сьогодні єдиний формат зброї, яка, на жаль, ефективна певною мірою, але в нас її немає. Це ракети з дальністю 1000 – 3000 кілометрів. Ті ж "Калібри", – зауважив радник голови ОП.
Ексклюзивне інтерв'ю з Михайлом Подоляком: дивіться повне відео
Тобто програючи війну в акваторії Чорного моря, окупанти все одно здалеку можуть завдавати ударів по зерновій та портовій інфраструктурі України. Це й свідчить про нагальну потребу знищувати будь-які російські ракетоносії. Укладати нові зернові угоди чи відновити стару – це не вихід.
"Ще буде знищено 2 – 3 носії, й Росія остаточно втратить себе в акваторії Чорного моря", – підсумував Подоляк.
Атака на російські кораблі: що відомо
- В ніч на 13 вересня у Севастополі приблизно пролунало щонайменше 7 вибухів. Згодом так званий голова Севастополя Михайло Развожаєв заявив про ракетний удар по місту. Він, до речі, підтвердив, що атака була на військові, а не цивільні об'єкти.
- Джерела 24 Каналу у Головному управлінні розвідки підтвердили ураження російських суден, зокрема великий десантний корабель та підводний човен. Водночас тип суден у розвідці не назвали.
- Згодом з'явились супутникові знімки на яких видно наслідки вибухів у тимчасово окупованому Севастополі. Враження зазнали підводний корабель "Ростов-на-Дону" та, вочевидь, десантник "Мінськ".