Не голосували за закон лише представники фракції "Опозиційна платформа – За життя". Документ зареєстрували у парламенті 18 травня 2021 року.
Раніше Законопроєкт Зеленського: Корінними народами України є кримські татари, караїми та кримчаки
Основні положення закону про корінні народи
- Закон, ініційований Зеленським, дає визначення поняттю "корінні народи".
- Так, корінний народ – це автохтонна етнічна спільність, що сформувалася на території України, яка є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами нашої країни.
- Корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.
- Корінні народи мають право на самовизначення, на рівний правовий захист, на власну національну символіку і порядок її застосування з дотриманням законів України, а також право передавати майбутнім поколінням свою історію, мови, традиції, писемність і літературу.
- Корінним народам надали право на створення власних навчальних закладів або співпрацю з іншими закладами для забезпечення вивчення своєї мови, історії, культури та навчання на мові корінного народу.
- Представникам корінних народів дали право представляти Україну на міжнародній арені у складі українських делегацій, а також у міжнародних переговорах, що стосуються прав корінних народів.
Варто прочитати Над Кримом у небо запустили кримськотатарський прапор і тисячі листівок: фото
Росія агресивно відреагувала на ініціативу Зеленського
Зазначимо, що Росія просто вибухнула реакцією лише на внесення законопроєкту про корінні народи в український парламент. Депутати Держдуми назвали документ "кричущою провокацією". Не дає спокою державі-агресору факт, що росіян у перелік корінних народів не внесли. Цього не може забути і голова Кремля Володимир Путін: він підіймав цю тему під час прямої лінії з громадянами 30 червня.