Таку думку 24 Каналу висловив політтехнолог Михайло Шейтельман, зауваживши, що унікальною рисою правління Путіна є те, що для його іміджу та зміцнення влади уже вклали величезні кошти. Він додав, що це робилось для того, аби довести нібито Путін унікальний і неповторний.

Дивіться також Розробляли цю систему цілий рік, – Піонтковський припустив, чи допомагала Росія ХАМАС

Якою буде Росія без Путіна

За 24 роки при владі російський диктатор витратив на себе та укріплення свого правління сотні мільярдів доларів, а, можливо, й більше. Вся внутрішня і зовнішня політика Росії спрямована на те, щоб показати, який Путін "великий". Лише на діяльність його пропагандистських каналів витрачають мільярди доларів.

"Далі йдуть хабарі для західних лідерів, яких вони корумпували за цей час, гроші на купівлю Чемпіонату світу з футболу, Олімпіади, купівлю золотих медалей на цих змаганнях, бо все це йде в "скарбничку" президенту Путіну", – розповів політтехнолог.

Михайло Шейтельман припустив, що зміниться в Росії без Путіна: дивіться відео

До витрат диктатора ще можна віднести війни, які він починав. Тому в Росії ніколи навіть не думали про "вирощення" інших кандидатів. Також у країни-агресорки немає традиції передавання влади у спадок, відтак нема того, кому можна передати весь цей символічний капітал.

Будь-яка інша людина, яка прийде замість Путіна – прийде на пусте місце. Хіба ще можна захопити владу, але потім питання в тому, як її втримати,
– зауважив Шейтельман.

Диктатор робив це, зокрема й через певний економічний ріст, який відбувався під час збільшення цін. Але зараз у Росії триває спад і деградація.

"Думаю, що у випадку зникнення чи відсутності Путіна з політичної карти, війна швидко закінчиться. Вона переросте у громадянську війну в Росії. Їм просто буде не до України, треба буде розв'язувати свої виклики", – підсумував політтехнолог.

Актуальні новини про Владіміра Путіна

  • Росія зосередилась на проведенні так званих президентських виборів у 2024 році. Аналітики відмітили, що Путін боїться втрати підтримку через війну, тому не оголошуватиме про мобілізацію. Переведення країни у стан війни матиме поганий вплив на політичне, економічне й соціальне життя Росії, відповідно й на ставлення до президента.
  • У жовтні Путін провів справжній тур містами Росії. Одним із його візитів був спортивний форум у Пермі. Там через приїзд Путіна перекрили аеропорт та дороги, затримали літак, перефарбували деякі будинки в колір державного прапора Росії. Для "безпеки" так званого президента вимкнули світлофори й онлайн-камери. А на вулицях були помітні навіть переносні зенітно-ракетні комплекси.
  • Нещодавно російськими телеграм-каналами розлетілася інформація, що у Путіна зупинилося серце. Джерела посилалися на анонімів у "близькому оточенні президента", але ніяких підтверджень своїм словам не надали. Експерти зазначають, що це може бути чергова вигадка пропагандистів для того, щоб показати, що Путін – не вічний і може мати проблеми зі здоров'ям.