Відповідне рішення схвалив Деснянський районний суд Чернігова. На ньому наполягали слідчі Державного бюро розслідувань.

До теми Одне око не бачить: що відомо про хлопчика, який травмувався внаслідок вибуху РПГ у Чернігові

Підозрювані можуть внести заставу

Військовому, який дозволив дитині натиснути спусковий гачок реактивної протитанкової гранати, а також його командиру надали право на заставу. Мовиться про 416 тисяч гривень для кожного.

Зауважимо, службовців тероборони підозрюють у порушенні правил поводження зі зброєю, що заподіяло тілесні ушкодження кільком особам. Їм загрожує до 10 років в'язниці.

Адвокат командира заявив, що РПГ не була на балансі частини

За даними Суспільного, адвокат підозрюваного Олег Костюк на засіданні суду заявив, що РПГ-26, який, за версією слідства, здетонував, не був на балансі військової частини. Мовляв, слідство ще не встановило, як ця зброя потрапила на виставку, тому командир відповідати за неї не може.

Також він наполягав на записі з камер спостереження художнього музею. Вони нібито мали зафіксувати, що під час розвантаження зброї РПГ-26 серед неї не було.

Там має бути чітко видно, що я вивантажив на стіл і поклав свою зброю без боєприпасів. По-друге, чому не вказано, хто зняв чеку? Бо не кожна людина це може зробити, навіть з присутніх тут. Не кажучи про дитину,
– заявив підозрюваний командир.

Він додав, що на момент вибуху був на обіді, то ж ніяк не міг запобігти пострілу. Тепер сторона захисту планує оскаржити запобіжний захід.

Актуально На виставці зброї в Чернігові пролунав вибух: все, що відомо про інцидент

Коротко про вибух на виставці у Чернігові

Дивіться більше – подробиці про трагедію у Чернігові: відео