Хоча запас ракет окупантів не настільки великий як був на початку повномасштабного вторгнення на територію України. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник.
Зауважте У Росії виник дефіцит боєприпасів до "Смерчів" та "Ураганів": хто може їх надати
Окупанти продовжуватимуть ракетний терор
Так, на початку повномасштабного вторгнення Росія мала близько 11 класів ракет неядерного статусу. Загальна їхня кількість становила в межах 6,5 тисячі ракет. З них окупанти вже використали понад 5 тисяч, тобто у країни-агресорки залишається менше ніж 1,5 тисячі ракет.
Крім того, Росія може виготовляти близько 70 нових ракет на місяць. Насамперед це ракети Х-101, "Калібр" та "Кинджал".
За словами Черника, минулого місяця росіяни випустили по території нашої держави близько 170 ракет. Тобто ті 70 одиниць, які країна-агресорка може виготовляти, не покривають навіть половини місячної потреби окупантів у ракетах, але вони ще є.
Наступний залп буде. Питання лише в його масованості й коли (відбудеться ракетний обстріл – 24 канал),
– зауважив військовий експерт.
Він нагадав, що масовані ракетні обстріли російські загарбники використовують як елемент психологічного виснажування й цивільних українців, й військових.
"Не видихаємо! Зберігаємо спокій і пам'ятаємо, що коли працює протиповітряна оборона, то в обов'язковому порядку треба про себе дбати. Небо на 100% не закривається", – наголосив військовий експерт.
Черник припустив, чи вплине на Україну "бавовна" на російських авіабазах: дивіться відео
Російські ракетоносії в Чорному та Середземному морях
Росія тримає у Чорному та Середземному морях свої кораблі, що є носіями крилатих ракет типу "Калібр" – найсучасніших ракет росіян, які мають дальність ураження до 2,5 тисячі кілометрів.
Крім того, країна-агресорка має щонайменше 3 класи носіїв ракет типу "Калібр" морського базування. Мовиться про фрегати класу "Буревісник" та малі ракетні кораблі класу "Буян-М" та "Каракурт". Ці ракетоносії можуть мати на борту до 8 одиниць ракет такого типу.
Загальний залп, якщо скласти все разом, може становити в межах 100 ракет, а може навіть і більше,
– відзначив військовий експерт.
До того ж він зауважив, що сценарій запуску ракет зі Середземного моря є майже нереальним. Адже у такому разі ракетам треба буде перетнути повітряний простір країн НАТО.
"Бавовна" на аеродромах в Росії: що відомо
- 5 грудня у російських телеграм-каналах з'явилася інформація про те, що на аеродром "Енгельс" прилетів якийсь безпілотник і пошкодив 2 ТУ-95. Камери відеоспостереження зафіксували там потужний вибух і, як наслідок, пожежу.
- "Енгельс-2" – одна з найважливіших подібних баз у Росії. Там розміщені два полки стратегічних бомбардувальників, які є частиною російської тактики повітряного ядерного стримування. Супутникові знімки від компаній Maxar Technologies і Planet Labs від 28 листопада, свідчать, що аеродром "Енгельс" перебуває у бойовій готовності.
- Крім того, повідомляють про вибухи бензовоза на іншому російському аеродромі під Рязанню. Екстрені служби Росії повідомили, що на аеродромі під Рязанню стався вибух на стоянці авіаційної техніки та спалахнув бензовоз. Внаслідок цього загинули 3 людини, ще 6 постраждали.