Наказ про відхід з Авдіївки у Генштабі оголосили 17 лютого 2024 року. Через півтора місяця після цього, 29 березня, вийшло інтерв'ю Сирського для української преси. У ньому йому поставили гостре запитання: куди поділися лінії фортифікації, на які захисники мали б відійти з Авдіївки?

Дивіться також Сирський розповів, як ухвалив рішення про вихід з Авдіївки та скільки воїнів потрапили у полон

Сирський відповів, "що сталося" з фортифікаційними лініями

Відповідаючи на запитання, Головнокомандувач зазначив, що основним є такий факт: українським захисникам вдалось зупинити російських окупантів неподалік Авдіївки, використовуючи позиції, які обладнували під час бою.

Крім того, за його словами, основна лінія фортифікаційних споруд обладнана і розміщена значно далі, у глибині нашої оборони. Також наразі триває підготовка потужних ліній оборони на майже всіх загрозливих напрямках.

Для керівництва держави й Збройних Сил, для місцевих адміністрацій та інших установ зведення фортифікаційних ліній і споруд тепер є одним із пріоритетів,
– додав Сирський.

Генерал-полковник констатував, що підготовлені укріплення зберігають життя наших воїнів: "Будівництво розгалуженої системи інженерно-фортифікаційних споруд – це не лише завдання інженерних підрозділів Сил підтримки Збройних Сил України та військових частин".

Як запевнив Головнокомандувач, до процесу зведення фортифікаційних споруд також залучені обласні військові адміністрації та підрозділи Державної спеціальної служби транспорту. "Ця робота постійно триває", – підсумував Сирський.

Що потрібно знати про ситуацію навколо Авдіївки

  • Авдіївка, стратегічно важливе місто на Сході України, була під контролем українських сил з 2014 року, попри постійні атаки ворога. Російські війська розпочали масштабний наступ на цей населений пункт на Донеччині 10 жовтня 2023 року, сподіваючись на його швидке захоплення.
  • Українські захисники тримали оборону, відбиваючи численні штурми та зберігаючи позиції протягом чотирьох місяців. Водночас 17 лютого 2024 року, з огляду на ризик оточення, наші війська вийшли з Авдіївки. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський та президент Володимир Зеленський наголошували, що це рішення ухвалили для збереження життів бійців.
  • Уже після відступу, зокрема, газета The New York Times писала, хоч і за Авдіївкою підготували траншеї, ці лінії не мали додаткових укріплень, які могли б уповільнити танки ворога. Тому й, на думку аналітиків, за тиждень після операції росіянам вдалось захопити три села на захід від Авдіївки.