Після заяви Вірменії про готовність до мирних переговорів за посередництва ОБСЄ, Алієв закликав Росію, Францію та США допомогти врегулювати конфлікт. Додамо, що ці держави входять у мінську групу ОБСЄ з врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі. Про це лідер Азербайджану заявив в інтерв'ю Al Jazeera.

До теми Війна у Нагірному Карабасі: який важливий висновок має зробити Україна

Я вважаю, що ці три країни повинні продовжити працювати разом над врегулюванням нагірно-карабаського конфлікту, але за умови, що вони залишаться нейтральним,
– підкреслив Алієв.

Таку заяву азербайджанський президент зробив наступного дня після того, як Вірменії заявила про готовність мирних переговорів за посередництва ОБСЄ.

Додамо, що 1 жовтня голови мінської групи ОБСЄ закликали Вірменію та Азербайджан відновити переговори щодо врегулювання конфлікту без висунення попередніх умов. Президенти запевнили, що сприятимуть цьому.

Головне про конфлікт Вірменії та Азербайджану

  • Вже 30 років Вірменія та Азербайджан конфліктують через Нагірний Карабах – територію азербайджану, на якій проживають вірмени.
  • Бойові дії на кордоні між державами поновилися 27 вересня. В екслакації конфлікту Азербайджан звинувачує Вірменію, а Вірменія – Азербайджан.
  • Сторони повідомили про загиблих та постраждалих через бойові дії в Нагірному Карабасі.
  • Згодом Вірменія та Азербайджан по черзі висували вимоги, за яких вони готові погодитися на переговори.
  • Союзниця Азербайджану Туреччина закликала країну йти у наступ.
  • Зранку 3 жовтня збройні сили Азербайджану розпочали масштабний наступ, однак армія Нагірного Карабаху їх зупинила.