Про це йдеться у сюжеті "Настоящего времени".

Підприємці, які займаються наданням зерна та виготовленням хлібу, попрохали узаконити у країні напівлегальну практику використання фуражної пшениці. Мовляв, тільки завдяки їй ціни на хліб можна утримувати на низькому рівні.

Про це стало відомо випадково. Але ця обставина пояснила багатьом споживачам, чому хліб у Росії часто має невисоку якість.

Ну і що? Це лише економічний розрахунок: борошно роблять і "помольної партії", яку можна замішати із різними інгредієнтами, зокрема із пшеницею п'ятого класу. Так, якість борошна буде не дуже добрим. Добра якість вартує більше,
— прокоментував ініціативу президент Російського зернового союзу Аркадій Злочевський.

Пшеницю поділяють на п'ять класів якості: чим вище — тим краще. Перші чотири — продовольчі, п'ятим — годують худобу та птахів. Але, схоже, скоро годуватимуть і людей.

Аркадій Злочевський пояснив, що така ініціатива з'явилася через те, що держава контролює ціни на хліб і не дає їх збільшувати. Адже хліб є електоральним продуктом у Росії. Із точки зору влади, ціна на нього важливіша за якість.

У виробників хліба немає іншого вибору: витрати на виробництво та транспортування через здорожчання енергоносіїв зростають, тож їх мають компенсувати витрати на сировину. Адже ціни підвищувати не можна.

Дивіться також: Як керівники російської залізниці відмивають гроші