Про це 24 Каналу розповів політолог, дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко, зауваживши, що в контексті війни в Ізраїлі не можна не враховувати інформаційний етап.

Дивіться також Ердоган назвав Ізраїль окупантом, ЦАХАЛ перейшов до нового етапу: конфлікт на Близькому Сході

Бойовики вдало провели перший етап інформаційної війни. Очевидно, що "вчителі" з Ірану та Росії навчили їх подавати так ці події, ніби ХАМАС тут ні до чого і взагалі "іх там нєт". Саме через це легітимність наземної операції в Секторі Гази поступово падає.

Ізраїль програв перший інформаційний етап. Там дивувалися, що ХАМАС здійснив атаку, а тепер у світі вважають, ніби Ізраїль використовує надмірну силу. Ми побачили виступи в Європі, заяви в ООН. Це програш інформаційної війни на першому етапі,
– зазначив Осипенко.

Дивіться розмову з Ігорем Осипенком на ютубі 24 Каналу

Чого хоче Іран

Як наголосив Осипенко, відтягування наземної операції допомагає ХАМАС та арабському світу краще підготуватися. Найімовірніше, сценарій Ірану – втягнути Ізраїль в сухопутну кампанію, а вже потім – щоб туди зайшли і Сполучені Штати.

Там хочуть руками арабського світу кинути виклик гегемонії США та послабити її. Хочуть показати, що американська техніка також палає, щоб інші держави не боялися атакувати США. Тоді арабський світ може піднятися на серйозну війну. Може бути зіткнення цивілізацій – західної та ісламської,
– вважає Осипенко.

Війна в Ізраїлі: коротко

  • 28 жовтня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу офіційно заявив про початок наземної операції в Секторі Гази. Другий етап війни має початися з введення наземних сил на територію, яку контролюють бойовики.
  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган розкритикував Ізраїль. Він назвав ХАМАС своїми "братами та сестрами".
  • Ізраїль вже вкотре закликав цивільне населення Гази евакуюватися з півночі на південь.