У неділю, 17 грудня, Владімір Путін заявив про свої довгострокові плани щодо НАТО. Його мета полягає в створенні умов для послаблення глобальної влади Альянсу. Про це запевнили аналітики з Інституту вивчення війни уже вранці наступного дня.
Дивіться також НАТО не збирається чекати, доки Росія відновить армію, – посол США про нарощення сили Альянсу
Путін прагне "зміни світопорядку"
Кремлівський вожак регулярно висловлює неприязнь до західного Альянсу та закликає до формування "багатополярного світового порядку", в якому Росія матиме можливість ветувати ключові глобальні рішення.
Не виключено, що Путін намагатиметься використовувати саме гібридну війну для послаблення Заходу та його позицій у світовому порядку.
Мета на десятиліття для Путіна полягає в тому, аби створити умови, за яких НАТО підірве свою власну глобальну владу. Для цього в його планах є забезпечення структурної та ідеологічної поразки НАТО, щоб Альянс не зміг протистояти майбутнім викликам з боку Росії,
– йдеться у зведенні ISW.
Відповідні заяви також свідчать про те, що Путін продовжує вірити у "вищість Росії над Заходом" протягом останніх двох десятиліть. Водночас його висловлювання щодо України демонструють "максималістський підхід" до досягнення "стратегічних цілей".
Становище Путіна відображає його переконання в тому, що Сполучені Штати нібито є "слабшою силою", що може спричинити загрозу для НАТО. Президент Росії, крім того, неодноразового сам погрожував покласти край "гегемонії США".
Дивіться також Момент X для дипломатії: чому цей тиждень може стати визначальним для України у 2024 році
Москва готується до війни з НАТО
- Ще в жовтні аналітики з Інституту вивчення війни писали: Путін готується до можливих конфліктів з країнами НАТО. Зокрема, напоготові повинні бути насамперед країни Балтії – тобто Литва, Латвія та Естонія.
- Навряд Кремль осмілиться на пряме вторгнення – розпочинатиме він з розхитування внутрішньополітичної ситуації у відповідних державах. Такий же сценарій він використовував у Криму та на Донбасі.
- Вочевидь, це усвідомлюють на Заході, тому продовжують виділяти військову допомогу для нашої держави. Експерти наголошують: Україна буде і в НАТО, і в ЄС, оскільки є щитом Європи та єдиною країною в регіоні, що має реальний досвід війни.