Навіть деякі європейські політики згодні на те, щоб закінчити війну з якимись територіальними придбаннями для Росії (внаслідок анексії частини території України) і стабілізувати таким чином ситуацію.

Читайте Кремль готується до анексії на території України: що відомо про підлий план окупантів

Реакція Зеленського

Річ у тім, що такий сценарій розвитку ситуації не влаштовує ні українське суспільство, ні українських політиків в більшій частині.

Простий аргумент: навіщо потрібні були всі ці жертви? Саме виходячи з настроїв у суспільстві Зеленський відкинув всі подібні спроби Заходу.

Вплив Франції та Німеччини на Україну в останні роки помітно знизився. Франція і Німеччина вели дуже обережну політику щодо Путіна, і довгий час відмовлялися допомагати Україні озброєннями. Вони почали змінювати свої позиції через дуже серйозний тиск з боку світової громадськості.

Важливо Психологія боягузів і покидьків: чому Росія напала на Україну

Підтримка Великої Британії

Британський курс з "українського" питання був сформульований вже в перші дні війни й виглядав навіть жорсткіше за американський.

Британські політики на чолі з Борисом Джонсоном безперервно вимагали найсерйозніших санкцій щодо Росії та масштабних поставок зброї Україні. Безумовно, ці зусилля отримали повну підтримку у Києві і відкривають можливості для розширення впливу Британії на Україну в довгостроковій перспективі.

Для Англії мають особливий торговий інтерес чорноморські порти України, тому вони так активно лобіювали передачу Києву протикорабельних ракет для їх захисту і подальшої, за можливості, деблокади.

По суті, створюється нова зона британського впливу в басейні Чорного моря, метою якої є видавлювання Росії з цієї ділянки, в тому числі шляхом розгрому Чорноморського флоту РФ. Якщо це завдання буде виконано, Англія зуміє значно посилити свої позиції.

Також цікаво – Шольц не захотів ввести санкції проти друга Путіна: дивіться відео