Про це Каллас заявила на конференції Леннарта Мері про підтримку України. Водночас під час обговорення вона заявила, що Україна має стати членом і ЄС, і НАТО.

Дивіться також "Мирний план" Сі – Путіна: чому знову заговорили про "корейський сценарій" щодо України

Страх вільного світу

Під час розмови у Каї Каллас поцікавилися, що стримує західні країни в достатній допомозі Україні.

Нас у підтримці України стримує страх. У країн є різні страхи: чи то ядерний страх, чи то страх ескалації, чи то страх міграції. Ми не повинні потрапити в пастку страху, тому що це саме те, чого хоче Путін. Він хоче, щоб ми боялися і не підтримували Україну через страх,
– сказала Каллас.

Водночас політикиня зазначила, що країни Заходу діятимуть рішуче і не дозволять противникам диктувати їхнє майбутнє. Каллас зазначає, що Україну слід підтримувати стільки, скільки буде потрібно. Вільний світ має допомогти відтіснити Росію до кордонів. Вона пояснила, що партнери повинні продовжувати застосовувати санкції доти, доки територіальна цілісність України не буде відновлена.

Глава естонського уряду додала, що агресор має компенсувати завдані збитки, а винні, включно з російським керівництвом, мають бути притягнуті до відповідальності. За її словами, кінець сірих зон – це той світ, який потрібен Європі. Саме тому Україна має стати частиною ЄС та НАТО.

Військова допомога Україні

  • Україна звернулася до США з проханням зняти обмеження на використання наданої американської зброї для ураження військових об'єктів на території Росії. Сполучені Штати надали ракетні комплекси класу "земля-земля" та інші системи озброєнь ATACMS за умови, що вони не будуть атакувати такі цілі. Водночас у Сенаті думки щодо цього питання розходяться.
  • Володимир Зеленський повідомив, що Сили оборони наразі мають достатньо артилерійських снарядів: жодна бригада не відчуває нестачі. Окрім цього наразі в Україні стартує ініціатива, у ході якої партнери фінансуватимуть виробництво наших дронів, зокрема – РЕБів.
  • Днями Данія оголосила про новий пакет допомоги вартістю 750 мільйонів євро. Акцент у ньому робиться як на ППО, так і на артилерії. Окрім цього, у ньому закладені внески для майбутнього передання F-16.