Про це 24 Каналу заявив азербайджанський політолог із Вашингтона Раміз Юнус. Він пояснив ймовірність протистояння між США та Китаєм і що відбувається наразі.

Дивіться також США допоможуть Україні створити "армію майбутнього": Блінкен розповів, який вона матиме вигляд

Противники чи партнери

Між Китаєм та США не буде ні гарячої, ні холодної фази. Про це лідери двох країн заявили в Індонезії, і до сьогодні нічого не змінилося, відзначив Юнус. Вони не воюють між собою, це робить Росія проти України.

Китай був на нейтральній позиції і нічого не змінилося. Росія слабне, Україна має перевагу. НАТО не залучений у цій війні, щоб не казала російська пропаганда. І Китай розуміє, що робить НАТО, а що ні. Виходячи з цього, я не бачу сценаріїв гарячої фази,
– пояснив політолог.

Він додав, що Китай цікавить, як закінчиться війна і де буде його зона економічних та стратегічних інтересів. Інша справа – риторика.

"Можливо зараз, з політичної кон'юнктури, неактуально, щоб зустрічалися міністри оборони публічно. А непублічно відбуваються контакти між військовим блоком і спецслужбами двох країн, щоб не було випадковостей", – пояснив Раміз Юнус.

Крім цього США, Китай, а тепер ще й Індія проти спекуляцій щодо ядерної зброї. А це може означати, що між цими країнами багато спільного, про що можна домовитися. І в умовах того товарообігу, який відбувається між США, Китаєм та ЄС навряд хтось розмірковує про гарячу фазу.

Раміз Юнус про політику Китаю та США: дивитись відео

Що з питанням Тайваню

Питання Тайваню теж триває давно, але до сьогодні нічого не змінилося, також відзначив політолог.

Водночас саме війна Росії проти України наразі грає велику роль. Має бути ясність на полі бою. А після цього – ймовірна зустріч Джозефа Байдена та Сі Цзіньпіна.

"Сьогодні всі розуміють: Росія не перемогла, але не ще програла. Україна не програла, але ще не перемогла. Всі чекають. США прийшли до того, щоб позиція України була сильною. Коли ця позиція буде сильною, буде ясність, китайці могли прийти в Москву і сказати: далі буде гірше. Сьогодні у них немає предмета бесіди, і вони роблять все, щоб він наблизився", – додав Юнус.

Політика США та Китаю: останнє

  • Свою заяву Сі Цзіньпін зробив 31 травня. Він також наголосив, що Китай має прискорити модернізацію сил та засобів нацбезпеки. Їх необхідно зробити ефективнішими у "реальних бойових діях".
  • За інформацією китайський ЗМІ, Пекін та ЄС досягнули консенсусу у питанні війни Росії з Україною. Китай готовий докладати зусиль заради відновлення миру.
  • США не підтримали "плани миру" Бразилії та Китаю, зокрема щодо тимчасового припинення вогню в Україні. Вони прагнуть "справедливого та тривалого миру". Водночас США готові приєднатися до ініціатив інших країн, якщо ті підтримають територіальну цілісність нашої країни та запропонують довготривале рішення війни з Росією.