Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу у Фінляндії. Говорячи про "армію майбутнього", Блінкен мав на увазі, зокрема, військово-повітряні сили України, пише 24 Канал.
Дивіться також Україна отримає від Пентагону установки Gepard на 118 мільйонів доларів
Як США зміцнюватимуть українську армію
Блінкен наголосив, що передумовою до переговорів Києва та Кремля є сильна Україна, яка здатна стримувати та захищати себе від будь-якої агресії. Крім того, він зазначив, що інвестиції в міць України не шкодять дипломатії, а навпаки – прокладають до неї шлях.
Це передбачає сучасні військово-повітряні сили, інтегровану протиповітряну та протиракетну оборону, сучасні танки і бронемашини, національний потенціал для виробництва боєприпасів, а також навчання й підтримку для зміцнення бойової готовності сил і техніки,
– сказав посадовець.
Ба більше, він наголосив, що повномасштабна війна, яку Росія розгорнула в Україні, – це приклад провалу. Про це, зокрема, свідчить становище країни-агресорки. Зараз окупанти набагато гірше озброєні і навчені, ніж до 24 лютого 2022 року.
Блінкен відзначив, що російський диктатор Владімір Путін показав слабкість в усіх своїх планах.
"Коли ви дивитеся на довгострокові стратегічні цілі й завдання президента Путіна, немає жодних сумнівів: Росія сьогодні у значно гіршому становищі, ніж до повномасштабного вторгнення. Там, де Путін прагнув проєктувати силу, він показав слабкість. Там, де він планував розділити, він об'єднав", – підкреслив Блінкен.
США навчатимуть українських пілотів на F-16: коротко
- 2 червня президент США Джо Байден підтвердив, що американські інструктори навчатимуть українських пілотів керувати винищувачами F-16. Американський лідер розповів про свою зустріч з Зеленським на полях саміту G7 у Хіросімі.
- "Я сказав йому (Зеленському – 24 Канал), що ми працюватимемо з нашими партнерами, щоби розпочати навчання українських пілотів у Європі на винищувачах четвертого покоління, включно з F-16", – заявив Байден.
- Крім того, він нагадав, що США працюють із коаліцією з понад 50 країн, що надало змогу забезпечити "історичну допомогу" Україні. Американський лідер наголосив, що це допоможе українцям "захистити себе сьогодні та в майбутньому".
- Додамо, що під час саміту у Молдові оформилася основа європейської частини "коаліції" за участю вже восьми країн: Великої Британії, Нідерландів, Польщі, Данії, Швеції, Бельгії, Португалії і Франції.
- З президентом Франції навіть ухвалено окрему спільну заяву з цього приводу. Очікується, що кількість членів так званої "коаліції винищувачів" згодом значно зросте.