Про це 24 Каналу розповів президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов. За його словами, самопроголошений очільник Білорусі Алєксандр Лукашенко тепер залежний не лише від російського диктатора Владіміра Путіна, але й від президента КНР Сі Цзіньпіна.
Дивіться також "Денацифікації" позбулись, бо важко було вимовити: як в Росії міняли мету так званої "СВО"
Участь Китаю у життєдіяльності Білорусі
Артур Харитонов наголосив, що Китай посилює фінансування Білорусі не так масштабно, як це робить Росія. Втім ці кошти дадуть Александру Лукашенку змогу зробити фікцію того, що в Білорусі зберігається економіка або якийсь розвиток.
"Більш важливо – це те, що Китай буде разом з Білоруссю нівелювати загрози кольорових революцій, як вони говорять", – пояснив він.
На його думку, це свідчення посилення договорів 2021–2022 років. Згідно із ними Китай буде забезпечувати правоохоронну систему Білорусі.
Тобто фактично Китай обіцяє займатися репресіями всередині держави, допомагати у цьому. Також планують посилити військові навчання разом,
– зазначив він.
Харитонов підкреслив, що все зводиться до того, що Китай стає ще одним гарантом життєдіяльності Білорусі.
Артур Харитонов розповів, про які домовленості мовилося під час візиту Лукашенка до Китаю: дивіться відео
Білорусь припинить своє існування як країна
Президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України" повідомив, що багато хто вірить у те, що Лукашенко тепер змінює курс і буде триматися Пекіну, а він своєю чергою буде допомагати йому.
Китай вже вважає Білорусь власне областю Росії. Це така собі підтримка цієї російської області,
– зазначив він.
Харитонов пояснив, що у межах китайської візії вже є відновлена Російська імперія.
До того ж сам Лукашенко готується до союзної держави.
"У нас західні розвідки розкривають плани, що Росія готується власне до анексії Білорусі", – переконаний він.
За його словами, Лукашенко наразі готується піти на пенсію і поїхати, можливо, у Москву чи під Пекін – місце для нього знайдеться.
Поділ китайських грошей
Артур Харитонов розповів, що у росіян закінчуються гроші на стале утримання Білорусі. Росія просить кошти у китайців, щоб не сходити зі свого курсу.
Лукашенко своєю чергою хоче відтягнути собі краплинку цього бюджету, щоб не всі юані йшли тільки в Росію, але й трохи зайшло до нього в Мінськ,
– зазначив він.
На його думку, Сі Цзіньпін називає Лукашенка близьким другом, однодумцем.
"Певно, у них дійсно дуже хороші особисті відносини, тому що вони дуже схожі між собою", – зауважив Харитонов.
Проте таких теплих відносин в очільника Китаю із президентом Росії немає.
Візит Лукашенка в Китай: головне
- Лукашенко і Сі Цзіньпін підписали 16 документів, що можуть сприяти Росії обходити санкції. Розмінною монетою стане саме Білорусь.
- Політолог Микола Давидюк наголосив, що Білорусь хочуть втягнути в брудні обміни й обійти санкції щодо Росії.
- Натомість, на думку політолога Андрія Вігірінського, у Лукашенка немає інтересу в успішному завершенні Росією війни. Він прагне виплутатися із тенет, в які його буквально посадив президент Росії Владімір Путін.