Експерт з міжнародної безпеки Тарас Жовтенко окреслив 24 Каналу основні завдання Блінкена та інших американських посадовців, які відвідують Ізраїль і сусідні країни.

До теми Ердоган хоче грати султана, – Давидюк припустив, навіщо Блінкен прибув до Туреччини

Спочатку США намагалися зрозуміти, що планує робити Ізраїль, які накази віддаватимуть ЦАХАЛ і як бачать розгортання військової операції. Американці мали узгодити свої позиції з тим, що має робити їхній союзник.

Другий раунд візитів Ентоні Блінкена був присвячений збиранню реакцій сусідніх з Ізраїлем арабських країн і ширшого кола, зокрема Саудівської Аравії, щодо того, як країни сприйматимуть посилення бойових дій у Секторі Гази.

Яка доля Сектору Гази

Тепер американці намагаються для себе зрозуміти, як далі розвиватиметься ситуація. Так, завдання військових – знищення ХАМАС – чітко визначене, але залишаються відкритими такі питання, як-от:

  • що буде із Сектором Гази після знищення ХАМАС;
  • якою буде доля цивільного населення Сектору Гази;
  • як Ізраїль планує гарантувати власну безпеку надалі.

Окупація Сектору Гази – не вихід

Оскільки палестинське населення налаштоване проти Ізраїлю, розміщення там бійців ЦАХАЛ може підготувати ґрунт для оновленої версії ХАМАС.

До розв'язання цих питань треба залучати ширше коло регіональних гравців,
– констатував Жовтенко.

Так, одним з рішень могло б бути створення миротворчої місії арабських країн з ісламом сунітського толку на противагу шиїтському Ірану.

Візити Блінкена до країн Близького Сходу: основне

  • Перший раунд візитів держсекретаря США відбувся 11–13 жовтня. Крім вияву підтримки й солідарності, ішлось також про конкретні питання безпеки Ізраїлю.
  • Другий візит до Ізраїлю стосувався також посилення загрози від Хезболли. Так, Блінкен повернувся для "додаткових обговорень з ізраїльськими офіційними особами".
  • Третій візит до країн Близького Сходу був присвячений протидії розширенню конфлікту в Секторі Гази. Блінкен побував в Іраку та Туреччині.