Про це 24 Каналу відзначив політичний експерт та керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. Наразі позиції Росії суттєво впали.

Дивіться також У КНДР 2 причини допомагати Путіну: в ОП сказали, яку вигоду шукає Кім Чен Ин

"Тепер Путін ходить на поклон. Він знайшов у собі сили зробити крок. Він розуміє репутаційні втрати, безвихідь, але це для нього останній шанс виправити ситуацію на свою користь", – пояснив Клочок.

Позиції Путіна

Путін шукає собі союзників і наразі потенційним таким є Північна Корея. Але за нею добре наглядає Китай.

"Щодо присутності китайців – делегація під час зустрічі Шойгу та Кім Чен Ина у липні була. Так само вона була і на цьому великому економічному форумі на Далекому Сході. Не виключаю, що хтось з китайських представників був на зустрічі двосторонній", – припустив аналітик.

Алєксандр Лукашенко приїхав до Росії: дивитись відео

Тому Путіну варто звернути увагу безпосередньо на Сі Цзіньпіна. Той у свою чергу, на думку Валерія Клочка, не активно залучається до співпраці. І якщо дійсно хотів постачати Росії зброю, то робив би це напряму, а не через Північну Корею.

"Є ще посередники – Казахстан та інші країни в Центральній Азії, які він легко поставив би в умови, коли вони у паралельний імпорт постачали б цю зброю. Путін в складній ситуації, а нас це тішить", – резюмував Клочок.

Позиції Путіна на світовій арені: останнє

  • Свою останню зустріч російський диктатор провів з очільником КНДР Кім Чен Ином. Ймовірно, мовилося про постачання Росії зброї. Попри відсутність офіційних заяв, експерти припускають, що обидві сторони до кінця не отримали того, чого хотіли.
  • Держдепартамент США відреагував на зустріч Владіміра Путіна з Кім Чен Ином у Владивостоці. Там занепокоєні ймовірною співпрацею двох диктаторів. Але також відзначили, що тепер Путін "мандрує своєю країною з капелюхом у руці" і шукає допомоги.
  • Путінський васал Алєксандр Лукашенко знову приїхав до Росії. Утім, нічого важливого від їхніх переговорів з бункерним очільником очікувати не варто.